7 фактів про Ірландію, які ви точно не знали!

Ірландія – це не лише країна лепреконів, віскі та дня Святого Патріка. Вона багатьом може вас здивувати. Ось 7 незвичайних фактів про Ірландію, які ви достеменно не знали.

Факт №1 – Ірландія – найдружелюбніша країна на світі

І це доведений факт! Відразу кілька міжнародних консалтингових агенцій дійшли висновку, що ірландці — найдобріші, найпривітніші та найприязніші люди у світі. Друзів там знайти справді дуже просто — достатньо зазирнути до найближчого пабу. Ірландське прислів’я говорить: “Двоє скорочують дорогу”. Ця фраза говорить про те, що хороша компанія змушує час летіти непомітно. Тому акуратніше: не засиджуйтеся в пабі до ранку. Або сидіти, тут все залежить від вашого бажання. До речі про паби:

Факт №2 – В Ірландії знаходиться найстаріший паб у світі

Найстаріший паб у світі знаходиться в Ірландії, в невеликому містечку Атлон. Під нинішньою назвою Sean’s Bar цей заклад так чи інакше існував більше тисячі років. Стіни бару датовані близько 900 р. нашої ери, і існує перепис усіх господарів пабу. Незважаючи на деяку реставрацію приміщення бару, більшість меблів у ньому не змінювалися з моменту відкриття, тобто у вас буде шанс сісти за той самий стіл, за яким пили ель ірландці у 10 столітті! Бажаю всім бізнесменам такого ж підприємницького довголіття! До речі про бізнес:

Факт №3 — Ірландія — найкраща країна для бізнесу

На думку експертів журналу Forbes «Ірландія – найкраща країна у світі для ведення бізнесу». Країна є одним із основних центрів тяжіння для IT компаній та стартапів. Понад 1150 міжнародних компаній, у тому числі Google, Facebook, Twitter, Airbnb, LinkedIn, Dell та Intel, вибрали Ірландію для розміщення своїх європейських штаб-квартир. Тому знайти престижну роботу після навчання в ірландському виші буде дуже легко: головне — знати мову. До речі про мову:

Факт №4 – Ірландці не знають ірландську

Дивно, але факт: в Ірландії майже не говорять ірландською! Цю мова у щоденному спілкуванні використовує лише 5% населення країни. Всі інші говорять англійською. І не лише кажуть, ще й пишуть книжки, знімають кіно та співають пісні. До речі про пісні:

Факт №5 – Ірландія – абсолютний чемпіон Євробачення

Країна є абсолютним рекордсменом за кількістю перемог, загалом ірландці ставали переможцями конкурсу 7 разів. А в 1992, 1993 і 1994 році вони посіли перше місце 3 рази поспіль, у 1995 році взяли рік на відпочинок, щоб у 1996 виграти знову – унікальний результат. Здається, Ірландії просто немає рівних у музиці. До речі про те, чого в Ірландії немає:

Факт №6 — В Ірландії немає кротів, комарів та змій

За легендою, змій з Ірландії вигнав Святий Патрік, якому досі дякують за це (і не лише за це, звісно) масштабне святкування його дня. Про кротів і комарів легенд, на жаль, немає, тому ви можете вигадати свою власну, якщо все-таки засидитеся в пабі до ранку. Відсутність кротів, комарів і змій компенсується наявністю набагато милих тварин. До речі про них:

Факт №7 – В Ірландії живуть кенгуру

Біля узбережжя Дубліна є острів Lambay, повністю заселений валлабі — це невеликі кенгуру. Їхніх предків сюди перевіз Дублінський зоопарк, який більше не міг дбати про тварин через переповненість вольєрів, а зараз вони вже повністю опанували дику природу. Так що якщо ви мріяли побачити кенгуру, зовсім не обов’язково летіти до Австралії 18 годин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *