10 Telegram-каналів для вивчення англійської мови

Telegram — не лише зручний месенджер, але й чудове джерело матеріалів для вивчення англійської мови, яке забезпечить Вас щоденною порцією статей, журналів та книг в оригіналі, а також інформацією з граматики та словникового запасу. Давайте розглянемо десять каналів, які допоможуть Вам тримати у формі свій рівень володіння англійською.

1. Cambridge Guys
Канал Cambridge Guys для тих, хто шукає аудіо- та відеоматеріали для вивчення англійської мови. Тут зібрані освітні подкасти (наприклад, від телеканалу BBC та тлумачного словника англійської мови Merriam-Webster), багато з них доповнені скриптами та розбором використаної лексики. Також на каналі можна знайти YouTube-ролики, англомовні пісні зі скриптами, фрагменти фільмів. Матеріали на каналі розраховані на середній рівень володіння мовою. Нові посади публікуються щодня. Крім того, час від часу автори каналу публікують інформацію з міжнародних іспитів, однак у загальному потоці її небагато.

2. IELTS With Masters
Канал IELTS With Masters спеціалізується на підборі матеріалів для студентів, які збираються складати іспит IELTS. Тут ви знайдете добірки слів та виразів для усної частини іспиту, розбір граматичних вправ, аудіо- та відеоматеріали, а також посилання на корисні ресурси – освітні статті, сайти з вправами, довідкові матеріали та багато іншого. Крім того, на каналі можна знайти науково-популярні відео з TED Talks. Нові пости з’являються регулярно.

3. Learn English with us
Канал Learn English with us присвячений граматиці та словниковому запасу, він буде корисний студентам початківця та середнього рівнів володіння англійською. Тут регулярно публікують короткі нотатки про тонкощі англійської граматики (наприклад, різниці між since та for або особливостями вживання so), а також невеликі тести для перевірки знань. Для розширення словникового запасу наведено тематичні списки слів, фраз та виразів спілкування. Крім того, на каналі ви знайдете порівняльні вибірки формальної та неформальної лексики. Нові пости публікуються щодня.

4. Improve Your English
Канал Improve Your English спеціалізується на лексиці та буде цікавий тим, хто вже досить добре володіє англійською. Тут ви знайдете списки синонімів до часто вживаних слів (наприклад, ви дізнаєтеся, що «жахливий» — це не тільки terrible, а й abhorrent, appalling, atrocious), функціональні фрази (як висловити свою думку, посперечатися з співрозмовником, описати плюси і мінуси вашої роботи), а також невеликі тексти для читання. Іноді публікують інформацію щодо граматики, у тому числі базової. Нові пости на каналі з’являються кілька разів на день.

5. English Idioms|Phrase|Proverbs
Канал English Idioms|Phrase|Proverbs присвячений англійській ідіоматиці та працює в режимі word of the day (слово дня). Це відмінне джерело інформації для всіх, хто хоче розширити запас стійких виразів та дізнатися про англійські приказки. Нові ідіоми публікуються щодня – з поясненнями значення та прикладами вживання. Канал буде цікавий студентам усіх рівнів англійської мови.

6. Книги англійською | Аудіокниги
Книги англійською | Аудіокниги – це бібліотека для любителів англомовних книг. Тут ви знайдете, що почитати – книги представлені у форматах PDF та ePub, а також послухати – більшість текстів публікуються в аудіоверсії. Канал пропонує як адаптовану літературу, так і оригінали творів. Для всіх книг зазначений рекомендований рівень володіння мовою є варіанти від Elementary до Upper-Intermediate. По хештегу можна подивитися книги потрібного вам рівня. Нові пости з’являються регулярно.

7. PDF Magazines – English
Ще один канал для любителів читання – PDF Magazines – English. Тут публікуються останні випуски англомовних журналів у форматі PDF. Кожен знайде щось для себе: громадсько-політичні газети (The Guardian), журнали з економіки та фінансів (Bloomberg, The European Business Review), а також видання, присвячені кінематографу, автомобільній індустрії, архітектурі, здоров’ю, природі та іншим темам. Оскільки тут представлені неадаптовані тексти, канал буде цікавим для тих, хто добре володіє мовою.

8. ENGLISH PODCASTS
ENGLISH PODCASTS – канал для студентів середнього рівня володіння англійською мовою, які хочуть прокачати навичку розуміння англомовної мови на слух. Тут публікують невеликі аудіофайли (до 10 хвилин), слухати які можна в самому додатку, і до кожного аудіо додається транскрипт у форматі PDF. Ви знайдете короткі історії та оповідання, освітні та науково-популярні подкасти. Нові записи з’являються на каналі один раз на кілька днів.

9. TED Talks
TED Talks є ще одним каналом для тих, хто хоче попрацювати над навичкою аудіювання. Раз на два дні тут з’являються не тільки відео, а й аудіоверсії випусків, які можна слухати в самому додатку. До кожного запису дана розшифровка у форматі PDF, яка допоможе вам точно зрозуміти сенс і при необхідності попрацювати з лексикою. Канал підійде студентам із рівнем Intermediate та вище.

10. Curiosity Tea™
Curiosity Tea ™ – канал не спеціалізується на вивченні мови, але ми можемо порекомендувати його тим, хто хоче почитати щось англійською. Тут щодня публікуються невеликі нотатки про цікаві факти з різних сфер життя: економіки, політики, географії, біології та ін. Оповідь будується за принципом «питання-відповідь»: What was Watergate Scandal? (У чому полягав Уотергейтський скандал?) або Which region is called Horn of Africa? (Який регіон називається «Африканським Рогом»?). На каналі публікуються неадаптовані тексти, тому він буде цікавий тим, хто володіє англійською на рівні B1 та вище.

Це був короткий опис десяти телеграм-каналів, які допоможуть вам підтримувати свій рівень володіння англійською. Якщо в списку немає каналу, який ви читаєте, обов’язково напишіть про нього в коментарях.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *