20 додатків для вивчення англійських слів

Додатки, вимагають від вас 10-20 хвилин занять в день. Їх не можна розглядати як основний спосіб вивчення, але вони можуть послужити хорошим бонусом. Так ви підтримуєте свій словниковий запас в тонусі і потроху учите нову лексику.

Кілька порад перед початком 

Ви ще не завантажили жодного додатка для вивчення англійської, але ви вже можете зробити зі своїм смартфоном багато корисних речей для вивчення англійської.

Поміняйте мову інтерфейсу

Здавалося б, дрібниця, а корисно. Смартфоном ви користуєтеся постійно. Деякі дослідження показують, що до 5-7 годин на добу. Так чому б не зробити його ще одним провідником у світ іноземної мови? Принаймні часто зустрічаються на дисплеї слова на кшталт weather, notifications, messages, settings, uninstall і так далі осядуть в пам’яті назавжди.

Підпишіться на англомовні канали в соціальних мережах

Facebook, Instagram, Twitter – як мінімум. Вам навіть не доведеться довго шукати. Цікавого матеріалу англійською маса. З очевидного – інстаграм-акаунти голлівудських акторів, твіттер підприємців на кшталт Білла Гейтса або Ілона Маска, письменників на кшталт Стівена Кінга, політиків типу Дональда Трампа і так далі. Або просто знайдіть контент за інтересами, нехай це буде інстаграм про їжу, одяг, аналітичні пости на фейсбуці про економіку і так далі. Нехай пости англійською регулярно проскакують у вашій стрічці. Головне потім не лінуватися їх читати.

Ставте нові слова на розблокування

Не можете запам’ятати нове слово? Зробіть його паролем на мобільний телефон. Так ви його гарантовано вивчите. Вибору не залишиться. В ідеалі міняти слово потрібно один-два рази на тиждень. Може, ви вивчите не так багато слів, зате вони міцно засядуть в голові, ви назавжди запам’ятаєте їх значення і правопис і будете використовувати в мовленні.

Звикайте гуглити англійською

По-перше, це, звичайно, практика мови. По-друге, так ви знайдете набагато більше корисної інформації. Обсяг україномовного Інтернету нікчемний в порівнянні з англомовним. Тому якщо ви хочете прогугліть якісь навчальні відео, добірки ідей, рецептів і так далі – набагато більше цікавих і оригінальних ідей можна знайти на англійській мові.

Встановіть голосового помічника

Ми в цілому поки що не дійшли до того, щоб повсюди користуватися голосовими командами в побуті. Якось це не прижилося, подібно до того, як не прижилися дзвінки по відеозв’язку з мобільного. Якщо вам незручно, то при людях можна не користуватися, а ось вдома поговорити з віртуальним співрозмовником – це додаткова можливість прокачати розмовну англійську і попрацювати над акцентом.

Читайте, слухайте і дивіться

Приділяйте хоча б годину часу на те, щоб хоч що-небудь почитати або подивитися на англійській мові. Нехай це буде одна серія серіалу, годинку залипання на Reddit, читання улюбленої книги або перегляд відео харизматичних американських блогерів. Неважливо. Просто робіть це постійно, і в довгостроковій перспективі це виявиться дуже важливою частиною навчання.

Кращі програми для вивчення англійської

TED
У додатку зібрані відео з виступів TED. І цього вже достатньо для практики мови. Адже, по-перше, що виступають чітко вимовляють свою промову, щоб її могли розуміти іноземці. По-друге, на відео є субтитри російською та англійською мовою. Дивіться відео, дізнавайтеся нове і розвивайте сприйняття англійської на слух.

Free Books & Audiobooks / My books

Два різних додатки для Android і для iOS. В обох зібрано по кілька десятків тисяч безкоштовних книг і ще кілька тисяч аудіокниг. Це ті твори, які або спочатку видані як безкоштовні, або на які вже не діє авторське право. Здебільшого це класика, і серед неї можна знайти багато чого цікавого.

Обидві програми не розраховані на тих, хто вивчає мову. Це просто онлайн-бібліотеки. Тому рекомендується для тих, хто вже досяг рівня Upper Intermediate або Advanced. Тому що читання книг – хороший спосіб практики англійської.

Castbox

Додаток з впорядкування файлів за категоріями. Велика частина з них – англійською мовою. Можете вибрати серед тегів тему, яка вам цікава, і слухати англійську мову навіть якщо ви зайняті чимось іншим.

WordBit

Спеціально для самих ледачих, хто постійно відкладає навчання на потім і не знаходить в собі мотивації позайматися англійською в смартфоні навіть п’ять хвилин в день. Ця програма не залишить вам вибору, адже це блокування екрану. Щоб зайти в смартфон, вам спершу потрібно виконати міні-завдання. підставити слово в пропозицію, вибрати правильний переклад і так далі). Пара секунд для вас нічого не вирішує, а в сумі накопичується кілька десятків-сотень виконаних вправ в день і постійна практика.

English Idioms

Ідіоми – така хитра річ, яка може видати іноземця, навіть якщо він говорить без помилок і з ідеальним акцентом. Ми з дитинства добре знаємо наші прислів’я і приказки, але англійські ідіоми багато якщо і знають, то дуже рідко використовують у мовленні.

У цей пункт ми поєднали два додатки, так як одне з них є тільки для Android. При цьому вони схожі між собою. В обох зібрано величезну кількість крилатих фраз і тестів по ним на випадок, якщо ви хочете зробити свою промову більш виразною. Використання попередніх налаштувань за темами. А якщо ви раптом почули нову ідіому і хочете дізнатися її значення, можна пробити її в пошуку за додатком і відразу додати на вивчення.

Ігри для вивчення англійської

Замість того, щоб складати кульки в ряд, будувати вежі і рухати цеглинки, можна витратити цей час на вивчення англійської. Ось кілька додатків, в яких можна з користю вбити час в дорозі.

Alias

Одна з найвідоміших ігор нашого жанру – Alias. Тому що вона одночасно проста і весела. Правила настільки прості, що рано чи пізно цю гру точно хтось би придумав.

Вам дається слово, а ви повинні пояснити його сенс. Поки не було додатків, гравці записували слова на папірці, примушували їх і давали гравцеві витягати. Зараз самому нічого вигадувати не потрібно, в додатку і так забито величезна кількість слів, вони видають рандомно. І так, як ви вже могли здогадатися, гра командна.

У багатьох додатках alias є розбивка на різні рівні складності. Наприклад, описати слово «жираф» простіше, ніж «капіталізм». Чим вище рівень складності, тим складніше описати. Але ви можете це використовувати як поділ на рівні знання мови. Чим більше ваш словниковий запас, тим, природно, більше слів ви зможете пояснити.

За кожне відгадане слово команда отримує бал. Якщо слово ну ніяк не хоче відгадувати, його можна замінити – але в цьому випадку команда позбавляється бала. По дзвінку таймера смартфон передається іншій команді. Виграють ті, хто набрав найбільшу кількість балів.

 

Pictionary

Друга гра – Pictionary. Назва складається з picture + dictionary. Тобто загадані слова потрібно намалювати. Так, гра чимось схожа на Alias. Тут так само рандомно видаються слова-загадки, і так само потрібно ділитися на команди.

Якщо розглядати додаток чисто з точки зору ефективності, може здатися, що це не найкращий спосіб для вивчення. Адже на кожне слово витрачається по кілька хвилин. Поки гравець намалює, поки інші відгадають … Але, з іншого боку, слова добре запам’ятовуються. Адже ви його малюєте і відгадуєте. А це краще, ніж просто прочитати або прописати.

Trivia

Українcькою це просто «вікторина». Можна грати в команді, але на цей раз можна і самому. Правила – як у «Хто хоче стати мільйонером?». На екрані з’являється питання, а гравець повинен ввести відповідь. Чим більше правильних відповідей поспіль, тим краще. Питання з ряду «Where is the smallest bone in the body? (Ear) ». З безлічі додатків можна вибрати будь-який на ваш смак.

Crossword

Думаємо, вам не потрібно пояснювати, що таке кросворди. Але попередимо, що це гра не для початківців. Слова будуть потрапляти складні. Самі загадки теж часом зрозуміти нелегко.

Hangman

Українською це буде «шибениця». Все ж грали в це ще зі школи? Якщо раптом це все пройшло повз вас, коротко пояснимо. Той, хто загадує слово, малює рисочки, які позначають кількість букв в слові. Поруч малюється шибениця з петлею. Інші гравці (або один гравець) намагаються відгадати літери. Якщо названої букви в слові немає, до чоловічка на шибениці буде додаватися частина тіла. Якщо він буде повністю намальований, гра закінчена.

Taboo

Ця гра чимось схожа на Alias, але в якійсь мірі трохи складніша. Тут ви теж повинні пояснити загадане слово іншими словами, але тепер уже з’являються заборонені слова, які використовувати не можна. Наприклад, потрібно пояснити слово «їжа», не використовуючи слова «тарілка», «готувати», «є» і «блюдо». Це простий приклад, але будуть траплятися й складніше. Гра хороша тим, що допомагає активізувати пасивний словниковий запас із синонімів, які ви зазвичай не використовуєте.

Wordscapes

Вид кросворду, де вам потрібно відгадати всі слова, але без питань. Вам тільки показано кількість клітинок під букви, а слово ви повинні скласти із запропонованих літер. Наприклад, дані букви, C, A, L, P, Y. Ви можете знайти тут слова play, clay і lay. Здається просто, але коли дається дванадцять букв і потрібно знайти двадцять слів, завдання стає цікавіше. Особливо якщо ви не знаєте потрібного слова англійською, і доводиться просто інтуїтивно підбирати буквосполучення, які в теорії можуть щось означати. А потім вже заглядати у словник за перекладом і значенням.

Word Search

Ще один різновид головоломки зі словами. Як і в попередніх іграх, не будемо рекомендувати щось конкретне, тому що це лише жанр, а додатків таких десятки, і ви самі можете вибрати вподобане. Суть головоломки в тому, що дається поле з букв, а ви повинні знайти серед них слова по горизонталі або вертикалі. У деяких варіантах гри спочатку показані слова, які потрібно знайти, в інших немає. А ви – шукайте і дізнавайтеся нові слова.

Wordlink

В цей додаток включені відразу кілька з перерахованих вище головоломок і плюс ще кілька. У find mode потрібно знайти зазначені предмети на картинці. В line mode необхідно з’єднати слова з абстрактними малюнками. У snake mode потрібно швидко вибрати правильно написане слово з декількох варіантів і «з’їсти» його. І це не повний список режимів, а всього в додатку більше тисячі рівнів головоломок. Лексика в грі нескладна, грати можна навіть з рівнем Elementary.

Words story

А в цій грі навіть є сюжет. Намальований чоловічок намагається втекти з намальованою в’язниці. Йому потрібно завести друзів, продумати план втечі і здійснити його. І все це супроводжується рішенням головоломок зі словами. Гра повністю англійською мовою, в тому числі і інструкції і сюжетні елементи. Будьте готові.

Насправді будь-яка гра може перетворитися в додаток для вивчення англійської, якщо змінити мову інтерфейсу. Наприклад, Plague Inc допоможе запам’ятати назви країн і медичну лексику, в сюжетних іграх можна підтягнути розмовну англійську, слухаючи і читаючи діалоги і так далі.

Спеціалізовані програми для вивчення англійської

Пограли і вистачить. Тепер переходимо до серйозних речей. Ось кращі програми для комплексного вивчення англійської

BBC Learning English

Британський додаток для вивчення мови. Матеріал розбитий по уроках. У них ви можете прочитати або прослухати текст, вивчити граматику, а потім пройти тести. Якщо ви коли-небудь вже заходили на сайт BBC Learning English, то вже бачили, як це відбувається. Фішка програми в тому, що в нього кожен день додаються ті ж самий уроки, але ще до публікації на сайті. В цілому, нічого незвичайного, звичайнісінький додаток для вивчення мови, і при цьому один з найпопулярніших.

Learn English Grammar

Якщо граматика – ваше слабке місце, це програма допоможе її прокачати. Тут зібрано понад 120 граматичних тем з прикладами і перевірочними завданнями. Додаток від British Council підійде тим, хто вже володіє англійською хоча б на рівні Intermediate, так як англомовний інтерфейс без пояснень українською може виявитися непереборною перешкодою для початківців.

FunEasyLearn

Шість тисяч слів – звучить одночасно і багато, і мало. Але такого словникового запасу цілком достатньо, щоб комфортно спілкуватися англійською мовою, читати тексти, дивитися фільми і так далі. У додатку зібрано шість тисяч найважливіших на думку творців слів. Якщо вчити по п’ятдесят на тиждень, то з нуля цей обсяг можна осилити приблизно за два роки.

Однак є мінус, про який не можна не згадати. Велика частина слів – іменники, що означає щось конкретне. Тобто ви можете розвивати словниковий запас, якщо у вас вже є база, але самі по собі ці шість тисяч слів вам не дозволять будувати речення, так як немає абстрактних іменників, прислівників, мало прикметників і дієслів і так далі. На цю недугу заразилися мало не всі кращі програми для вивчення англійських слів. ED Words – виняток.

ED Words

В цьому додатку можна проходити повноцінні курси від рівня до рівня, а в другому зручно вчити і повторювати слова. Разом вони працюють на 200%.

У додатку для вивчення слів ED Words принцип вивчення такий: ви додаєте собі на вивчення набір слів. Наприклад «100 неправильних дієслів», «тварини», «кухонне приладдя» і так далі. Можна навіть скласти набір самостійно. І тепер вони будуть у вас на вивченні. Заходьте кожен день і повторюйте нові слова по 10-15 хвилин.

Слова практикуються через різні типи повторень, наприклад, підібрати переклад до слова із запропонованих варіантів або прописати його на клавіатурі вручну. Так ви зможете постійно освоювати нову лексику з мінімальними зусиллями.

ED Courses

Ця програма для тих, хто збирається проходити повноцінну навчальну. програму. Матеріали розбиті по урокам, в кожному уроці є блоки: Vocabulary (для вивчення нових слів), Get to Know (новий матеріал), Let’s Practice (практика граматики та закріплення нової лексики на прикладах) та інші, додаткові вправи. Є як курси за рівнями (від Elementary до Pre-Intermediate, від Pre-Intermediate до Intermediate і т. Д.), Так і спеціальні курси для IT, бізнесу, подорожей та інші.

От і все. Наполегливо рекомендуємо завантажити вподобані додатки прямо зараз. Якщо ви тільки що дочитали цю статтю, значить у вас є бажання і вільні п’ять хвилин. Тому не відкладайте на потім. Інакше забудете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *