Top 10 Граматичних підручників для вивчення англійської

 топ 10 граматичних посібників

1. The Good Grammar Book
Рівень: Elementary-Lower Intermediate
Автор: Michael Swan & Catherine Walter
Для кого: для дорослих
Видавництво: Oxford

The Good Grammar Book призначена для тих, хто вивчає англійську і може використовуватися починаючи з рівня Elementary.

Книга складається з 21 розділу, кожен розділ починається введенням і тестом (тест призначений для визначення прогалин в ваших знаннях). Граматика в книжці подається невеликими порціями, в кілька рядків, за якими слідують вправи на закріплення даного матеріалу. Досить непоганий підручник з простими поясненнями, який допоможе вам краще розуміти граматику англійської мови.

2. Essential Grammar in Use
Рівень: Elementary-Pre-Intermediate
Автор: Raymond Murphy
Для кого: для дорослих
Видавництво: Cambridge

Essential Grammar in Use, також відома як «червоний Мерфі», з’явилася пізніше, після такого вдалого дебюту «синього Мерфі» (про нього ми поговоримо нижче), після чого обидві книги і почали розрізняти за кольором.

«Червоний Мерфі» присвячений темам, які зазвичай проходять на рівнях Elementary-Pre-Intermediate.

Існує два видання «червоного Мерфі», з відповідями і без, відповідно цей підручник може використовуватися як для роботи в класі, так і для самостійного вивчення англійської мови.

Книга складається з 114 самостійних уроків, вивчати які можна в довільному порядку.

Кожен урок складається з теорії, яка розташована зліва і вправ, які ви знайдете справа.

Традиційно, є і тест на визначення проблемних місць.

Якщо ж ваш рівень вище, то варто звернути увагу на граматичні посібники, наведені в статті нижче.

3. English grammar in Use
Рівень: Intermediate
Автор: Raymond Murphy
Кількість: 1 книга, 136 уроків
Для кого: для дорослих
Видавництво: Cambridge

Хто ж не знає старого Мерфі? Ця книга також проходить під кодовою назвою «Blue Murphy», а англійською як «синій Мерфі».

Граматика в «синьому Мерфі» викладена дуже простою, «людським» мовою, тому може використовуватися, починаючи з рівня Pre-Intermediate. Це довідник по граматиці, кожна з тем якого супроводжується вправами на закріплення.

Складається з 136 уроків, кожен з яких присвячений окремій граматичної темі. Одна граматична тема займає цілий розворот підручника, зліва на якому ви знайдете пояснення, а праворуч – вправи до нього. Кожен з уроків самостійний і їх можна вивчати в довільному порядку. Бонусом до уроків йде тест на визначення вашого рівня англійської, а так само прогалин в ваших знаннях.

Може використовуватися самостійно, або на уроках англійської. Мерфі – це, мабуть, класика англійської граматики.

І ви повинні знати цей підручник, якщо в колах вивчення англійської хочете зійти за свого.

4. A Practical English Grammar
Рівень: Intermediate
Автор: A. J. Thomson, A. V. Martinet
Для кого: для дорослих
Видавництво: Oxford

A practical English Grammar – довідник англійської мови. Сам він не містить вправи, але до нього йдуть дві збірки вправ, присвячених темам в довіднику.

Після Мерфі, що відрізняється простотою і лаконізмом, A Practical English Grammar може повалити вас у справжній шок.

Це надзвичайно широкий і глибокий виклад граматики англійської мови з безліччю випадків вживання, винятками і прикладами. Мабуть, одне з найбільш детальних і глибоких видань практичної англійської граматики.

Проте, цей довідник варто використовувати скоріше як додаткова допомога з вивчення англійської мови, для розуміння деталей і нюансів, так як помістити все те, що викладено в одному розділу цієї книги.

Також його можна використовувати для пошуку потрібної вам інформації, зміст Томпсона досить зручний і дозволяє досить швидко знайти потрібну інформацію. За стилем довідник сухуватий і академічний, без ілюстрацій і жартів. Збірники містять відповіді і можуть використовуватися самостійно.

5. Oxford Practice Grammar
Рівень: Intermediate
Автор: John Eastwood
Для кого: для дорослих і підлітків
Видавництво: Oxford

Оxford Practice Grammar, якщо слідувати словам його видавців, забезпечить вас необхідним матеріалом для здачі FCE (First Certificate in English). Структура цього підручника дуже нагадує вищезгадану структуру Мерфі, так як кожна тема також займає один розворот, зліва на якому розташована теорія, а праворуч – вправи на опрацювання матеріалу. Книга складається з 153 уроків, згрупованих під тематичними змісту. Раз на 5-6 уроків зустрічається тест, який допоможе вам перевірити ваші знання з попередніх тем, книга також містить тест на перевірку знань англійської мови і визначення проблемних місць. Підійде як для домашнього використання, так і для використання в класі. Серед достоїнств книги варто відзначити той факт, що кожен з уроків починається з ілюстрацій або діалогу, що допомагає оживити скучність інших граматичних довідників, а також те, що в книзі іноді зустрічаються досить-таки нетипові і цікаві завдання, а так само завдання, які згодом будуть на FCE. До мінусів варто віднести скупість і навіть якусь нестачу теоретичного матеріалу.

6. Longman English Grammar Practice
Рівень: Intermediate
Автор: Alexander
Для кого: для дорослих
Видавництво: Longman

Longman English Grammar Practice розрахована на студентів рівня Intermediate. Може використовуватися як для самостійної роботи, так і для роботи з учителем. Містить 16 тем, кожна з яких розбита на кілька підтем. Кожна з підтем займає розворот, на якому викладені як теорія, так і вправи на закріплення. Теорія подається порційно, після теорії виходять практичні вправи. Остання вправа присвячена вживанню граматики в контексті, звичайно це захоплююча історія з ілюстрацією, яка підсумовує всі отримані в розділі знання. Книгу можна опрацьовувати в довільній послідовності. Досить хороший підручник англійської мови з достатньою кількістю як теоретичних, так і практичних вправ. До недоліків можна віднести базовий виклад граматики, без нюансів і деталей.

7. Cambridge Grammar for IELTS
Рівень: Upper-Intermediate
Автор: Diana Hopkins, Pauline Cullen
Для кого: для дорослих
Видавництво: Cambridge

Cambridge Grammar for IELTS призначена для бажаючих здати іспит з однойменною назвою. Розрахована на учнів самостійно, але може використовуватися і як підручник на уроці. Містить також і діагностичний тест на визначення рівня, який дозволить виділити проблемні місця і зосередитися на їх опрацюванні. Уроки в книзі не пов’язані між собою, відповідно їх можна опрацьовувати в довільному порядку. Складається з 25 уроків. Кожен з уроків складається з 4-х частин: «Context Listening», яка знайомить слухача з новою граматикою, а також тренує сприйняття на слух; «Grammar”, яка містить теорію; «Grammar exercises», яка містить вправи на опрацювання, і «Test practice», яка містить екзаменаційне завдання. З плюсів можна відзначити досить докладний виклад граматики з прикладами, а також «Grammar extra», розділу, який надає додаткову цікаву інформацію по темі, наприклад, використання модальних дієслів в офіційних документах. З мінусів – виклад граматики складний і не дуже логічно організований, що ускладнює сприйняття. Кожен з розділів містить 4 невеликі граматичні вправи на опрацювання нової граматики, чого явно недостатньо для оволодіння темою.

8. Advanced Grammar in Use
Рівень: Advanced
Автор: Martin Hewings
Для кого: для дорослих
Видавництво: Cambridge

Advanced Grammar in Use – це книга тій же серії, що і Essential Grammar in Use і English Grammar in Use, відомих також під назвами «червоний» і «синій» Мерфі, однак, порушуючи традицію, автором цієї книги є Martin Hewings. Ця книга призначена для тих, хто вивчає англійську просунутого рівня, в основному використовується самостійно для поліпшення володіння англійською граматикою. За структурою нагадує своїх попередників, складається і 120 розділів, кожен з яких займає розворот сторінки, зліва – велика теорія, праворуч – вправи. Виклад теорії досить просте і вдале, містить багато корисної інформації, винятків і нюансів вживання, що дійсно дозволить вам поліпшити ваше володіння англійською. Розділи самостійні і їх можна проходити в довільному порядку. Спочатку рекомендується пройти тест на визначення проблемних місць (тест теж знаходиться в книзі), далі приступити до вивчення проблемних розділів. Єдиним недоліком даного підручника є недостатня кількість вправ при величезній кількості теоретичної інформації, тому, щоб оволодіти тією чи іншою темою, вам доведеться користуватися додатковими матеріалами. В цілому, непоганий підручник для самовдосконалення.

Також варто звернути увагу на серії граматичних посібників для дітей і дорослих:

9. Round-up
Рівень: Starter-Upper-Intermediate
Автор: Virginia Evans
Кількість: 7 книг
Для кого: для дітей і підлітків
Видавництво: Longman

Серія Round up британського видавництва «Longman» складається з 7-ми книг. Призначена для дітей і підлітків та, напевно, добре знайома тим дітям, які вивчали англійську мову в пострадянський час. Це дуже популярна серія, яка часто використовується школами і курсами у вивченні англійської мови, так як вона має ряд переваг. По-перше, це дуже яскраве видання, що є безсумнівним плюсом для дітей. Адже вони, побачивши сірі книг по граматиці з одноманітними вправами, відразу ж змінюються в обличчі і, згадуючи граматичні вправи, мимоволі здригаються. Інформація подається у вигляді таблиць з прикладами і ситуаціями, наближеними до реальних. Вправи призначені як для письмового, так і для усного тренування граматичних структур, є вправи і для групової роботи. Можна використовувати і для самостійного вивчення англійської мови, так як серія містить детальні пояснення до кожного розділу, а так само вправи на повторення пройденого матеріалу. Граматика подається порційно, кожна нова тема вводиться діалогом, часто жартом, що супроводжується забавною ілюстрацією. В цілому дана серія рясніє ілюстраціями і цікавими для дітей вправами, але, з іншого боку, забезпечує достатню кількість вправ для оволодіння новою граматикою. Так що, якщо ви хочете зменшити вашій дитині стрес у вивченні англійської мови, сміливо робіть вибір на користь Round-up.

10. Enterprise Grammar Books
Рівень: Beginner-Intermediate
Автор: Virginia Evans
Для кого: для підлітків і дорослих
Видавництво: Express Publishing

В цілому, серія Enterprise складається з «Student’s Book», «Workbook» і «Grammar Book» для додатково опрацювання граматики, але може використовуватися і самостійно. Одна з кращих книг на опрацювання граматики, особливо для рівнів Pre-intermediate, Intermediate і Upper-Intermediate. Серія складається з 4-х рівнів, вся теорія винесена в початок уроку, після чого слідують вправи на її опрацювання. Вправ багато, вони досить динамічні і дозволяють добре пропрацювати нові граматичні структури. Після 2-3-х уроків йдуть вправи на повторення і опрацювання кількох вивчених тем. Безсумнівним плюсом саме цієї серії є вправи на перефразування і перетворення однієї граматичної структури в іншу. Дуже хороший підручник граматики, більше підходить для роботи в класі, тому що не містить ключів. В кінці книг знаходяться тести на перевірку вивченого матеріалу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *