Toп 10 сайтів для тренування аудіювання з англійської мови

Розвиток цього вміння дійсно вимагає часу і зусиль. Але навіть приділяючи слуханню 3 хвилини в день, ви значно просувається вперед. Давайте подивимося, які онлайн-ресурси можуть нам в цьому допомогти.

1. Відмінний вибір для тих, хто підходить до питання серйозно

esl-lab.com
Матеріал на цьому сайті розділений на 3 категорії: «Easy», «Medium», «Difficult». Кожен міні-урок має чітку структуру. Спочатку потрібно відповісти на кілька запитань ще до початку слухання – це допоможе вам зрозуміти тему діалогу або монологу. Потім ви можете прослухати аудіозапис і при необхідності прочитати текст. Після цього пройдіть тест для перевірки розуміння і дізнайтеся свій результат прямо на сайті. Додатково можна попрацювати з новою лексикою.

2. Є рівно хвилина? Тоді вам сюди

listenaminute.com
Як видно з назви сайту, вам пропонується завдання буквально на одну хвилину. Саме стільки триває аудіозапис, зроблений носієм мови. Теми найрізноманітніші: від інопланетян і шоколаду до пластичної хірургії і пошукових систем. Якщо все-таки у вас з’явиться ще трохи вільного часу для занять, ви можете виконати вправи, які мають дуже цікаву особливість. Виконуючи їх, ви звертаєтеся до тексту знову і знову, і в результаті  готові структури засвоюються самі собою. Саме так ми колись вивчили рідну мову.

3. Вчимося слухати і розуміти разом з ВВС

bbc.co.uk
6-хвилинні подкасти являють собою діалоги, учасники яких не просто висловлюють свою думку з певного питання, а й знайомлять слухачів з новою лексикою, пояснюють значення ідіом, що відносяться до даної теми. Якщо вам хочеться освоїти класичну британське вимову – спробуйте робити паузи, повторювати фрази за дикторами і намагатися імітувати їх мову. Ви можете завантажити аудіозаписи та тексти до них, слухати подкасти прямо на сайті або підписатися на розсилку.

4. Voice of America – для любителів американської вимови і для початківців слухачів

learningenglish.voanews.com
Багато студентів рівня Elementary відзначають, що американська англійська здається їм більш зрозумілою. У цьому є частка правди, адже всі ми не раз дивилися фільми, в яких крім російської  чи української озвучки, чутна оригінальна мова акторів. Тому самі того не помічаючи, ми звикли саме до American English. Завдання на слухання, підготовлені для нас радіостанцією «Голос Америки», мають ряд переваг. Диктор говорить досить повільно і його мова супроводжується показом тексту. Прослухавши аудіозапис, ви можете опрацювати нову лексику і виконати інтерактивні завдання на розуміння тексту.

5. Колекція діалогів з різними регіональними акцентами

elllo.org
Чи чули ви коли-небудь розмову канадця з австралійцем? Або південноафриканця з чехом? На сайті «English Listening Lesson Library Online» ви знайдете діалоги, записані людьми різних національностей. Адже в реальному житті нам доводиться говорити англійською не тільки з носіями мови, а й з тими, хто теж вчив її як іноземну. А значить, така практика буде дуже корисною для розвитку навичок розуміння на слух. Для оптимальної роботи над діалогом в тексті виділені нові слова, а після слухання ви можете пройти тести прямо на сайті.

6. Чи любите співати? Поєднуйте приємне з корисним!

karaokeparty.com
Пісні англійською – відмінний навчальний матеріал. Навіть якщо ви не фанат караоке, цей сайт може здатися вам корисним. Коли ви чуєте голос співака, бачите текст і співаєте самі, у вас працюють всі види пам’яті. Нові слова і вирази засвоюються набагато швидше. Ну і звичайно ж, вам хочеться максимально наблизитися до оригінального звучання – таким чином, наслідуючи улюбленому співакові, ви покращуєте свою вимову.

7. Міні-уроки від носіїв мови

engvid.com
Завдяки цьому сайту ви зможете зрозуміти, а чи не час вам почати займатися з носієм мови. Послухайте і подивіться, як досвідчені викладачі з різних країн пояснюють тонкощі граматики і вимови, допомагають зрозуміти різницю між синонімами, вчать, як правильно будувати фрази, і просто дають поради з вивчення мови.

8. Тренування слухання плюс освоєння простої лексики

dailyesl.com
Цей сайт є підбіркою аудіоматеріалів на повсякденні теми: візит до лікаря, замовлення готелю, приготування обіду, відвідування перукарні і т.д. Слухаючи невеличкий монолог, ви знайомитеся з новими словами прямо в контексті. Кожен запис супроводжується питаннями, завданнями для онлайн-дослідження (наприклад, до теми «Кінотеатр» пропонується з’ясувати в Інтернеті ціни на квитки в кіно в різних містах світу), а також пропонуються посилання на схожі матеріали з інших веб-ресурсів.

9. Аудіотека на всі випадки життя

eslfast.com
Величезна добірка матеріалів – 365 оповідань і більше 1500 діалогів. Якщо слухати по одній розповіді кожен день – уявляєте, наскільки покращиться ваш рівень володіння англійською мовою через рік? Прослухавши запис, можна виконати вправи на розуміння, серед яких є навіть кросворди і диктанти. Але головна «фішка» цього сайту – робот-тьютор Майк, з яким ви можете «поспілкуватися» на різні теми.

10. Ідеї, якими варто ділитися

ted.com
TED означає «Technology. Entertainment. Design ». Це щорічна конференція, на яку запрошують самих різних учасників: бізнесменів, вундеркіндів, музикантів, дизайнерів, фокусників. На сайті можна знайти записи виступів на різні теми, тривалістю від 3 хвилин. Кожне відео супроводжується текстовим записом. На думку британської газети Guardian, «TED-лекції – це найкраще, що можна побачити в Інтернеті». Переконайтеся в цьому самі!

Вибираючи матеріали для самостійної роботи, пам’ятайте одне просте правило: потрібно слухати те, що цікаво саме вам. Якщо вчитися із задоволенням – то результати з’являться значно швидше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *