Настільні та розмовні ігри англійською мовою допомагають розширити словниковий запас без нудного зазубрювання слів із підручників та надихають на розмовну практику. Залишається вирішити, яка гра підійде вам та вашій компанії друзів. Ось добірка цікавих ігор та як вони допомагають підвищити рівень володіння англійською.
1. Scrabble
Scrabble – популярна та проста настілка. Її суть у тому, щоб з одного набору букв скласти якнайбільше слів. Чим довше слово, тим швидше перемога.
Для гри в Scrabble вам знадобиться дошка з клітками та фішки з літерами, з яких ви складатимете слова. На початку гри всі фішки кидають у мішок та перемішують. Кожен гравець бере сім фішок, з яких потім складає слова. Якщо гравець не може скласти слово з букв, які йому випали, він має право обміняти фішки, однак за це нараховуються штрафні очки. Гра триває, доки не закінчаться всі фішки. Перемагає той, хто набрав найбільшу кількість балів.
Гра Scrabble допомагає перетворити пасивний словниковий запас в активний. Ще учасники запам’ятовують правильне написання слів та дізнаються про нову лексику від інших гравців.
Гра підходить студентам від Elementary до Advanced. Гравці з початковим рівнем володіння англійською мовою можуть користуватися словником, щоб уточнити написання слова.
Варіанти гри в Scrabble: настільний та електронний (Android та iOS). Через програму ви можете змагатися з незнайомими людьми, навіть із носіями мови.
2. Alias
Alias – найпопулярніша гра з нашої добірки, у неї грають носії різних мов.
Набір ігор — дошка, кубик, фігурки, пісочний годинник та картки зі словами. Учасники поділяються на кілька команд. Вони грають по черзі, кожній відводиться одна хвилина. Один гравець витягає картку, де написано вісім слів. Він має пояснити кожне слово так, щоб його зрозуміли учасники команди. Не можна використовувати однокореневі слова, жести та звуки. Що більше слів команда відгадає за одну хвилину, то більше балів отримує. Перемагає команда, яка швидше прийде до фінішу.
Alias допоможе розвинути розмовну навичку, адже якщо ви будете мовчати, то програєте. Грати в Alias можуть студенти з будь-яким рівнем володіння англійською. Якщо ви тільки почали вивчати мову, скористайтесь двосторонніми картками, де до кожного слова надано переклад.
Англомовну версію Alias можна придбати на Amazon. Ще придивіться до схожих ігор: Taboo та 4-Bidden Words.
3. Incohearent
Incohearent – це гумористичний варіант популярної гри Alias.
Ведучий витягує карту із зашифрованою фразою та вимовляє її вголос, а гравці намагаються її розгадати. Через три хвилини роль ведучого переходить до іншого гравця. Переможцем стає той, хто першим відгадає 13 фраз.
Граючи в Incohearent, ви зможете активувати пасивний словниковий запас, ще попрактикуєтеся у вимові та аудіюванні.
Incohearent розрахована на студентів із середнім та високим рівнями володіння мовою, адже вам належить відгадувати не окремі слова, а фрази. Гра переповнена цитатами із зарубіжних фільмів, ситкомів та пісень, тому україномовним складно у неї грати.
4. Password
Основана на класичному ігровому шоу, яке розпочалося у 1961 році, багато видань було надруковано починаючи з 1962 року. Ціль полягає в тому, щоб одна людина змусила свого товариша по команді вимовити пароль з підказкою з одного слова на 10 балів. Щоразу, коли підказка надається, інший гравець може вгадати пароль; якщо вони розуміють це правильно, команда забиває. Якщо вони помиляються, то інша команда намагається набрати 9 очок. Це відбувається взад і вперед, причому значення слова продовжує зменшуватися, поки А) слово не буде вгадано; Б) десять підказок дано без правильної припущення; або C) пароль вимовляє ключ, і в цьому випадку слово викидається. Слова з перенесенням слів вважаються двома словами і, отже, неприпустимі.