6 простих кроків, як мотивувати себе на вивчення англійської мови

Факт: англійська мова потрібна скрізь.

Зі знанням мови ви можете:

  • отримати більш цікаву і високооплачувану роботу
  • відчувати себе вільно в подорожах
  • здобути освіту за кордоном
  • дізнаватися найсвіжішу інформацію у вашій сфері діяльності і т. д.

Однак між розумінням, що вам потрібно вчити англійську і першими реальними діями, можуть пройти роки. Дуже часто ми сприймаємо вивчення іноземної мови як серйозний крок, до якого потрібно готуватися, і відкладаємо його на нескінченні понеділки. З таким підходом ви втрачаєте дуже багато часу і можливостей. Пройде рік, і ви подумаєте: «Якщо б я почав вчити англійську рік тому, зараз я б уже міг влаштуватися в іноземну кампанію або переїхати в іншу країну …»

У статті я дам вам 6 простих кроків, за допомогою яких ви зможете мотивувати себе до вивчення мови.

До речі, ці кроки ви можете використовувати не тільки щодо вивчення англійської мови 🙂

Що таке мотивація?

При вивченні англійської мови важливу роль відіграє мотивація людини вивчити її. Мотивація – бажання зробити що-небудь, прагнення до мети. Ви напевно можете згадати хоч один приклад того, коли у вас була сильна мотивація зробити щось. Наприклад, ви терпіти не можете рано вставати. Але той факт, що у вас виліт о 8 ранку в країну вашої мрії, змушує вас схопитися з ліжка і радісно відправитися в подорож.
Якщо у людини є мотивація вивчити англійську мову, навчання буде йти набагато приємніше і швидше. Наприклад, ви знаєте, що через місяць у вас співбесіда англійською на прекрасну посаду вашої мрії в міжнародну компанію. Ви дуже хочете отримати це місце. Тому навряд чи ви будете пропускати уроки, не робити домашні завдання, спізнюватися на заняття. Звичайно, ви будете бігти на заняття і вчити англійську в будь-яку вільну хвилинку.

Чому падає наша мотивація до вивчення мови?

Зазвичай це пов’язано з нашим негативним досвідом вивчення мови. Майже кожен з нас вчив англійську мову в школі, інституті, але так і не побачив результату від навчання – так і не навчився розмовляти нею. Через цю відсутність результату у багатьох з’являються думки «англійська не для мене», «вивчити англійську неможливо», «у мене немає здібностей до вивчення мов». При цьому ваша мотивація до вивчення падає. Насправді правда полягає в тому, що вивчити англійську мову може кожен! Тому раджу вам швидше позбутися від таких думок і підвищити свою мотивацію. Для цього я пропоную вам 6 простих кроків.

6 кроків для підвищення мотивації до вивчення англійської мови

Виконати ці кроки дуже просто. Головне – виконуйте те, що в них вказано!

Крок 1: Поставте перед собою мету

Подумайте, що дасть вам знання англійської мови. Подивіться на своє життя: де б ви могли використовувати англійську. Для цього задайте собі питання: «Якби я вмів говорити англійською, що б це мені дало?». Наприклад, вас не підвищують на роботі, тому що на цій посаді потрібно знання англійської. Вивчивши англійську, ви б отримали більш високооплачувану і цікаву роботу. Або, вивчивши англійську мову, ви б змогли вступити до університету в Австрії, здобути освіту за кордоном і переїхати жити туди.

Крок 2: Намалюйте собі всю вигоду від вивчення мови

В цьому пункті вам потрібно помріяти. Якщо в 1 кроці ви вирішили, що англійська вам необхідна, щоб отримати високооплачувану і цікаву посаду, то тепер уявіть детально всю вигоду від цього. Які зміни це принесе у ваше життя? Наприклад, подумайте, як ви витратите гроші, які будете отримувати на новій посаді. Або уявіть, як будете літати у відрядження по всіх країнах світу. Не бійтеся фантазувати, малюйте у себе в уяві всі деталі вигоди від вивчення мови.

Крок 3: Вирішіть, що вам потрібно вчити англійську мову прямо зараз

Це дуже простий крок – просто вирішите, що ви будете її вивчати з сьогоднішнього дня. Не відкладайте це на завтра, вихідні, понеділок, наступний місяць або рік.

Крок 4: Приділяйте англійській мові 10 хвилин в день

Тепер, після рішення потрібно почати діяти. Але діяти треба поступово, щоб не «злякати» наше рішення. Тому не варто завалювати себе підручниками і починати зубрити правила англійської граматики. Знайдіть щось цікаве в англійській мові.

Наприклад: Короткі веселі розповіді, картинки, кумедні відео англійською. Головні принципи: Це повинно бути просто (Не залазьте в складну граматику) Це має бути цікаво вам.

Мета цього кроку – відновити інтерес до англійської мови. Поступово збільшуйте час занять з 10 хвилин до 30, з 30 до 60 і т.д

Крок 5: Знайдіть правильну методику вивчення англійської мови

Не треба наступати на одні й ті ж граблі: вивчати мову за підручниками, витрачати дуже багато часу на теорію. А в підсумку розчаруватися в англійській, так як ви не можете найголовнішого – говорити на ній. «Правильна» методика означає, що на заняттях буде багато практики, причому це має бути практика саме розмовних навичок.

Крок 6: Почніть займатися Прямо зараз, не відкладайте своє навчання, чи не виправдуйтеся браком часу і важливими справами.

Вони ніколи не зникнуть з вашого життя. Просто почніть своє навчання і отримаєте перші результати. Подивіться, як швидко вивчити англійські часи

Дізнайтеся, як тренувати розмовну мову

Підсумок

У нашому світі є дуже багато всього цікавого і на все потрібно знаходити час.

Почати вивчати англійську мову прямо зараз вам допоможуть наступні 6 кроків:

1. Поставте перед собою мету

2. Намалюйте собі всю вигоду від вивчення мови

3. Вирішіть, що вам потрібно вчити англійську прямо зараз

4. Приділяйте англійській 10 хвилин в день

5. Знайдіть правильну методику вивчення

6. Почніть займатися,  приділивши всього від 4,5 до 9 місяців на вивчення мови (займаючись регулярно по правильній методиці), ви зможете дійсно почати говорити вільно. А це відкриє вам двері в багато сфер діяльності та інтересів, які без англійської вам недоступні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *