Англійські будинки

Житлова нерухомість на території Англії – це досить цікава тема, оскільки різноманітних видів житла в цій країні дуже багато і вони відрізняються від нашої з вами реальності.

Різні будинки в Англії відображають і історію цієї країни, і відповідають деяким новим віянням архітектури. Англію часто називають двоповерховою, тому що саме таке житло тут найбільш поширене.

Якщо людина загоряється ідеєю купити будинок в Англії, потрібно ретельно розібратися в темі, дізнатися основні види англійських будівель, їх приблизну вартість, а також переваги і недоліки кожного типу нерухомості. Нижче ми розглянемо, які бувають в Англії будинки, які особливості у кожного з них, які з них найбільш престижні для англійця.

Особливості ринку нерухомості в Англії

Поняття про нерухомість в різних країнах відрізняється, тому розглядаючи Англійські будинки, варто враховувати, що мають на увазі самі англійці. Так, понять «однокімнатна», «двокімнатна» і т.д. в Англії немає.

Описуючи житлову нерухомість, вони називають лише кількість спалень. Тобто будинок, в якому вітальня, їдальня, робочий кабінет – це окремі кімнати, а спальня всього одна, буде називатися «будинком з однією спальнею». Будинки з двома або вісьмома спальнями отримують свої назви аналогічно.

Ще відмінністю є те, що перший поверх в нашому розумінні для англійців вважається «ground floor», другий – першим, а третій – другим. Тому якщо говорять, що квартира або кімната розташовані на першому поверсі, в нашій уяві це другий поверх. Таким чином в Англії, двоповерхові будинки насправді триповерхові.

Також відмінністю від нашої дійсності є відсутність під’їздів або парадних в багатоквартирних будинках.

Швидше, приміщення, яке виконує ту ж роль в англійському будинку, можна назвати крихітним холом. Причиною цього, швидше за все, є безперервний попит на житло, що змушує власників житла дробити простір на кілька окремих квартир для отримання максимального прибутку.

Крім специфічної житлової нерухомості, побудованої безпосередньо для проживання, Англія багата наявністю нестандартних будівель, перероблених під житлові приміщення. Так,  житлові будинки можуть виявитися колишніми водонапірними станціями, католицькою церквою, стайнею, млином, сільськогосподарським складом, старовинної школою і т.д.

Причому в Англії цінуються такі споруди чи не більше, ніж звичайні житлові будинки, так як простору там набагато більше, ніж в стандартних житлових будинках і квартирах. Особливо привертають увагу шикарні будівлі на берегах річок, які раніше були верфями для розвантаження кораблів.

Варто сказати, що в Англії не існує інституту прописки, і навіть поняття такого немає.

Підтвердженням того, що людина проживає на певній території, є рахунки з банку на певну адресу або рахунки за комунальні послуги. Але проблем у приїжджих з оформленням всіх документів вистачає.

Для відкриття рахунку в банку потрібно підтвердити свою адресу, хоча житло зняти без банківського рахунку дуже важко. І на роботу без цього самого рахунку влаштуватися неможливо. Виходить замкнуте коло для тих, хто потрапляє до Англії без зв’язків.

Власність в Англії ділиться на два види: freehold і leasehold. Перший варіант означає вільне повноправне володіння власністю і землею, на якій вона розташована. Другий варіант вважається, по суті, орендованою власністю, тобто куплена квартира не гарантує покупку землі, на якій розташований будинок.

У зв’язку з цим досить часто виникають проблеми при переплануванні, будівельних роботах тощо. До того ж доводиться оплачувати оренду самої землі. Однак іноді ті ж проблеми з будівництвом і переробками стають перед власниками не тільки житла, але і землі.

Пов’язано це з тим, що в Англії існує поняття «listed buildings», що означає ті будівлі і споруди, які входять в список архітектурних і історичних цінностей. В Англії багато приватних будинків входять в цей список.

За законом власник такого будинку зобов’язаний стежити за збереженням будови, не має права змінювати зовнішній вигляд будівлі. Це стосується всіх матеріалів – від покриття даху до фурнітури (дверних ручок і петель для дверей). Можливо, саме завдяки цьому не зовсім зручному для власників житла закону англійці змогли зберегти багато старовинних будівель і споруди в первозданному вигляді.

Різні будинки в Англії

Основні типи будинків в Англії представлені наступними варіантами:

– Detached house. Такі будинки є  найшикарнішим і найпрестижнішим житло. Це особняки, які стоять окремо для однієї сім’ї, у них відсутні спільні стіни з іншими будинками, а прилегла територія повністю перебуває в приватній власності, тобто в розпорядженні господарів. На цій території можна встановлювати будь-які конструкції і споруди – від дитячих майданчиків до басейнів.

Але такий варіант житла є найбільш витратним, оскільки господар будинку повинен містити, облаштовувати і ремонтувати всі будівлі самостійно. Ціни на подібну нерухомість на території Англії складають близько 320 тисяч фунтів стерлінгів. На території Лондона, зрозуміло, ці ціни набагато більше.

– Semi-detached house. Ці будинки являють собою з’єднані або суміжні будови, коли два будинки мають одну спільну стіну. Вхід, гараж, сад у кожної половини будівлі свої, а самі будинки можуть бути як абсолютно ідентичні за зовнішнім виглядом і плануванні, так і абсолютно різні. Приблизно третина всіх будинків в Англії – суміжні, це найпопулярніший тут вид житла. Ціни на сполучені будинку складають близько 190 тисяч фунтів стерлінгів.

-Terraced houses (row house). У нашій країні зараз також став популярний даний вид будівель, іменований таун-хаусами. В Англії терасові будинки – це ряд або ланцюг будинків, що мають дві загальні стіни з сусідами. Крайні будинки мають тільки по одній загальній стіні і коштують дорожче. Вартість таких будинків в середньому становить 165 тисяч фунтів стерлінгів.

– Bungalow. Також в Англії популярні і одноповерхові будинки, іменовані бунгало. Правда, поширені вони здебільшого в сільській місцевості, оскільки через нестачу землі для будівництва будувати одноповерхові будинки в місті недоцільно.

– Tower blocks. В Англії висотні будинки теж є, однак, це саме непрестижне житло. В основному воно служить в якості муніципального житла для малозабезпечених верств населення (council houses), а спочатку будувалося для постійно прибуваючих іммігрантів в 60-х роках.

Через населеність контингенту такі будинки називають гетто, вважають неблагополучними і намагаються обходити стороною. Однак в деяких будинках квартири спеціально викуповують, після чого називають ex-council flats. У благополучних районах це цілком затребуване житло, правда, невелика за площею і з досить низькими стелями.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *