Американська дієта

Схуднення до 8 кг за 14 днів.
Середня добова калорійність 790 Ккал.

Принцип підходу до втрати ваги у цій системи схуднення такий же як і у її дієти-близнюка, голлівудської дієти. Так її називають по тій причині, що її дотримуються багато знаменитостей.

Ця низькокалорійна методика також активно застосовується охочими модернізувати свою фігуру в усьому світі. Напевно ви чули вислів, що сніданок треба вжити самому, обідом – поділитися з другом, а вечерю – віддати ворогу. Приблизно такий девіз і у американської дієти, яка триває два тижні і обіцяє втрату у вазі близько 5-8 кілограм. Якщо ж зайвої ваги спочатку мало, результат може бути менш помітний, але, якщо підійти до схуднення розумно, він буде.

Вимоги американської дієти

Американська дієта має на увазі жорстке обмеження в раціоні жирів. В ідеалі – від них потрібно повністю відмовитися. Те ж стосується і спецій. Особливо небажано споживати часник і сіль.

Якщо вирішите харчуватися за правилами цієї дієти, прийоми їжі необхідно буде роздрібнити на 5 штук таким чином, щоб крайня припадала не пізніш 17 години вечора, і між усіма проходило приблизно рівна кількість часу.

Сніданок повинен являти собою найбагатший калоріями прийом їжі за день. Адже чим більше часу до відходу до сну, тим більше шансів спалити всі спожиті калорії, не давши їм відкластися в небажаних місцях і спровокувати появу нової зайвої ваги. Сніданок дуже важливий в даній дієті. Та й взагалі, просто оди першій денній їжі оспівує безліч дієтологів. І це зовсім не просто так. Багато людей не встигають поїсти зранку, обід в зв’язку із зайнятістю виходить на ходу і рідко складається з корисних продуктів, не забезпечуючи нормального насичення, а лише підкидаючи організму зайвих калорій. І в підсумку на вечерю, який на додачу до всього часто доводиться на пізній час, людина наїдається досхочу.

На наступний ранок знову немає апетиту, що й не дивно. І далі йде замкнуте харчове коло, що веде до набору непривабливих кілограм. Спробуйте кілька разів ввечері не їсти перед сном і помітите, як до ранку у вас з’явиться здоровий апетит. Та й виманити себе з теплого і затишною ліжечка, відчуваючи легкість і тішачись думкою про довгоочікуваний сніданок, буде значно легше.
Пам’ятайте, що ви на дієті. Якщо хочете схуднути, варто робити сніданок максимально корисним, наситивши організм правильними, повільними вуглеводами. У пошані цільнозернові тости, хлібці, мюслі без цукру. З солодощів віддавайте перевагу варення, фруктовим джемом, меду. Через дві годинки після сніданку потрібно легко перекусити. Краще, якщо сніданок буде близько 8 ранку, а перекус доведеться не пізніше 11 годин. Хороший вибір – це улюблений фрукт, чашка какао без цукру, кілька скибочок нежирного твердого сиру, порція овочевого салату з невеликою кількістю рослинної олії і лимонного соку.

Коли справа доходить до обіду, в пошані стають нежирне м’ясо, сир, курячі яйця, риба і морепродукти, компанію яким становить овочевий салат або просто овочі в чистому вигляді (можна також запікати їх). Щоб до вечора не здолало відчуття голоду, між вечерею і обідом на американській дієті рекомендований перекус. Можна з’їсти кілька пісних печеньок, фруктове желе без цукру або просто фрукт або овочевий салат.

Вечеря, яка має припадати на час близько 17 години вечора, рекомендується скласти з яєць, овочів некрахмалистих (іноді можна дозволити собі кілька запечених картоплин), зелених фруктів, бобових і т. д. На вечірніх заходах в рідкісних винятках можете дозволити собі келих сухого вина .

Після вечері можна тільки пити чисту негазовану воду. Якщо в перший час дієт  вечорами наполегливо стукає голод, можна випити чашечку зеленого несолодкого чаю. Як правило, він непогано справляється з цим неприємним відчуттям.

Протягом дня пийте звичайну воду і несолодкі чаї, каву. Бажано відмовитися від будь-якої рідини, в якій міститься хоч якась кількість цукру.

До речі, переносити вечерю на 17 годину вечора не обов’язково моментально. Якщо раніше ви вживали їжу пізніше, то змістите вечерю, наприклад, в перший день на 19 годину, потім – на 18. І в третій день прийдіть до правильного терміну, щоб не лякати організм різкими змінами.

Звичайно, після закінчення американської дієти скинута вага з радістю може повернутися, якщо ви самі повернетесь до додієтичним принципам харчування і будете вживати чималу кількість калорій. Потрібно буде як і раніше стежити за тим, що ви їсте, зробити основою раціону дієтичне харчування і лише зрідка дозволяти собі відхилення і їсти всяку смакоту. Тим більше що раціон досить різноманітний. Якщо харчуватися не дуже малою кількість продуктів, він дозволить забезпечити організм вітамінами, мінералами та іншими необхідними речовинами. Головне – правильно організувати режим харчування і, звичайно, контролювати час вечері. Дуже бажано, щоб, як і під час дієти, остання їжа була з’їдена близько 17 годин. Часом можна зрушити вечерю на годинку пізніше. Але якщо сильно змістите його годину, на жаль, вага може повернутися. У той же час проходження описаним в дієті правилами з деякими видозмінами (без фанатизму) цілком може сприяти тому, що ви скинете ще кілька кілограм, не докладаючи для цього зусиль. Адже відомо, що правильне харчування веде і до нормалізації ваги.

Меню американської дієти

Вибирайте один з варіантів сніданку / перекусу / обіду / вечері на свій розсуд.

сніданки:
– 2 тости, змащені невеликою кількістю меду або дієтичного джему, 1 мандарин або половинка апельсина;
– 2 тости з нежирним курячим філе і зеленню;
– близько 30-40 г пластівців або мюслі без цукру, заправлених невеликою кількістю нежирного молока, невеликий банан;
– 2 яйця зварених некруто, 2 тости, склянка свіжого апельсинового соку;
– овочевий салат, скибочка курячого філе, половина грейпфрута або іншого цитруса;
– 50 г знежиреного сиру, змішаного з одним невеликим яблуком, плюс кілька дієтичних хлібців;
– 200 г несолодкого йогурту (бажано домашнього приготування), кілька пісних печив, невеликий банан;
– 2 тости з прожареним беконом (двома тонкими скибочками), 1 свіжий або запечений томат;
– 1  зварене яйце, тост з нежирним печінковим паштетом, половина склянки нежирного молока.

перекус:
– стаканчик легкого йогурту без цукру або нежирного кефіру;
– чашка какао або кави без цукру з нежирним молоком;
– овочевий салат з некрохмалистих овочів і зелені (до 250 г);
– 2-3 скибочки твердого сиру.

обіди:
– запечена або смажена куряча ніжка без шкіри, овочевий салат з оливковою олією, невелике яблучко на десерт;
– 100-130 г тушкованої стручкової квасолі, до 200 г відвареного в мундирі або запеченої картоплі, мандарин;
– 200 г риби, приготованої на пару або відвареної, свіжа селера, приправлена лимонним соком, кава (бажано заварна) або улюблений чай;
– скибочка нежирної шинки або м’ясного філе, 2  зварених всмятку яйця, невелика булочка з борошна грубого помелу;
– близько 150 г тушкованої яловичої печінки, стільки ж запечених овочів і половинка грейпфрута;
– суміш з 50 г знежиреного сирка, сирого жовтка курячого яйця, болгарського перцю і цибулі (яку можна запекти, зробивши свого роду корисну дієт-запіканку);
– 100 г тунця у власному соку, невелика булочка, листя салату;
– парова куряча котлета, салат зі свіжих овочів і зелені, половина грейпфрута;
– невелика порція приготовленого на грилі м’яса та овочевої некрохмалистих салат.

Полудень:
– порція желе з улюблених фруктів і (або) ягід без цукру;
– сухе пісне печиво (2-3 шт.) Плюс чай, в який дозволено додати невелику кількість натурального меду;
– будь-який з варіантів сніданку-обідніх перекусів.

вечері:
– 150 г запеченої картоплі, 100-150 г запеченої риби (приправте невеликою кількістю лимонного соку), овочевий салат;
– кілька столових ложок відвареного рису (тільки не білого), порція будь-яких грибів
– жменя стручкової квасолі в відварному або запеченому вигляді, 2 нежирні сардельки, 2 томата в сирому або запеченому вигляді, половина грейпфрута;
– парові овочі плюс порція тушкованої яловичини (по 100-150 г того і іншого блюда), половина грейпфрута;
– шматочок нежирної шинки в компанії булочки з борошна грубого помелу, морквяно-капустяний салат;
– 150 г приготованої на пару білої риби, салат з томатів, зелені і невеликої кількості сира фета, банан;
– яєчня або омлет (для приготування їжі використовуйте 2 курячих яйця, трошки помідорів і улюблену зелень), скибочка цільнозерновий булочки, яку можна змастити невеликою кількістю вершкового масла, стакан апельсинового фрешу;
– 150 г відвареного яловичого філе з хріном, салат із зелених овочів плюс фрукт (за вашим бажанням).

Протипоказання американської дієти

Дотримуватися цієї системи харчування не можна деяким людям, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту. Справа в тому, що часто з такими захворюваннями можуть бути в протипоказання довгі перерви між прийомами їжі і такі ранні вечері. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Можливо, вам вдасться дотримуватися цієї дієти, але з деякими поправками.
Наприклад, людям, у яких виразка або гастрит, відправлятися до сну голодними ніяк не можна. В такому випадку допустимо з’їсти трохи сиру (нежирного) або допомогти собі склянкою кефіру. Але прийняти рішення про можливість даної харчової поведінки можна тільки за допомогою кваліфікованого фахівця.

Переваги американської дієти

Серед достоїнств американської дієти варто відзначити, що на ній не притаманне гостре відчуття голоду (максимум, доведеться звикнути до обмеження їжі перед сном), адже п’ятиразове досить часте харчування просто не дозволяє відчутно зголодніти.
Ні суворого меню, яке не можна порушувати. А це допомагає скласти раціон, виходячи зі своїх смакових переваг, використовуючи загальні принципи американської дієти і засновуючи харчування на виборі низькокалорійної, маложирної і корисної продукції. Харчуватися можна смачно і різноманітно. Навколишні вас люди навіть не помітять, що ви сидите на дієті.
Також добре те, що при проходженні даної дієти виробляється нормалізація харчової поведінки. Ви звикаєте їсти в певний час і невеликими порціями. Тому ризик повернення втраченої на дієті ваги або, що ще гірше, набору нових кілограм зовсім малий.

Недоліки американської дієти

До мінусів американки можна віднести те, що вона може припасти не до душі людям, які прагнуть до мало не моментального схуднення. Будьте готові, що  кілька кілограм в день втрачати не вийде. Але ж і голодувати вам не доведеться! Якщо ж потрібна експрес-дієта перед якимось заходом, який вже на носі, краще вибрати інший спосіб, що не відрізняється таким лояльним підходом до харчування як американська методика.

Від вас, звичайно, буде потрібно докласти зусилля волі, щоб змінити свою звичну харчову поведінку. Потрібно буде обов’язково привчити себе до сніданку і, що найважливіше, відучити від пізньої вечері.

Проблематичними можуть стати вечірні заходи і урочистості, на яких, як правило, їдять. Взагалі, доведеться підкоригувати свій графік харчування і в денний час, що може виявитися непростим завданням для працюючих людей. Адже відомо, що графік багатьох зайнятих особистостей сформований таким чином, що з роботи вони повертаються не раніше 18-19 годин. В такому випадку доведеться харчуватися на роботі.

Повторне проведення американської дієти

Основні принципи американської дієти повинні стати вашими супутниками на довгий час або навіть на все життя. А ось дотримуватися знову вищезгаданого меню, щоб знову схуднути, можна через місяць-півтора. Дотримуючись завжди правила розумного харчування, можна досягти дуже значущих результатів і разюче перетворити своє тіло, не відмовляючись від улюбленої їжі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *