Єльський університет

Єльський університет – Yale University – є одним з найбільш відомих і престижних навчальних закладів у світі. ВУЗ входить до складу «великої трійки» університетів «Ліги Плюща»: Єльський, Гаврвардскій і Прінстонський. Є одним з 9 коледжів, заснованих ще в колоніальний період історії США.

Єльський університет історія

Офіційною датою заснування Єльського університету вважається 9 жовтня 1701 року, але історія ВУЗу починається набагато раніше, з 1640, коли група священнослужителів-колоністів висунула ідею створення навчального закладу в Нью-Хейвені, в якому студенти могли б не тільки отримувати цінні знання, а й проживати під одним дахом, переймаючи традиції і ділячись досвідом один з одним.

Спочатку Єльський університет називався «колегіальною школою». ВУЗ носив цю назву протягом 18 років до тих пір, поки не отримав щедру фінансову допомогу від місцевого підприємця – Елі Єля, в честь якого і було перейменовано навчальний заклад.

З кожним роком студентів в університеті ставало більше, що і призвело до утворення нових факультетів. У 1777 році університет вводить програму гуманітарних і точних наук, а протягом XIX в з’являються відділення магістратури та аспірантури.

Вчитися в Єльському університеті завжди було нелегко. Протягом декількох десятиліть викладання в стінах ВУЗу велося на латині. Англійська мова була під забороною. Навіть поза навчальних аудиторій студентам доводилося розмовляти виключно мертвою мовою. Пізніше латинь все ж здала свої позиції, поступившись місцем в спілкуванні і викладанні англійської мови. Однак до 1931 року латинь була обов’язковою дисципліною в навчальній програмі Єля в незалежності від спеціалізації.

Основним напрямком навчання в Єльському університеті є мистецтво, гуманітарні та соціальні науки, але не поступаються за якістю викладання і факультети медицини, природокористування, прикладних наук і інженерії, а досягнення дослідників у точних науках не відстають від технічних американських коледжів.

Єльський університет є одним з найбільш знаменитих навчальних закладів в світі, і, як наслідок, одним з найбільш вимогливих до абітурієнтів, тому серед своїх випускників ВНЗ має безліч талановитих людей – від музикантів до глав держави (до речі, п’ять президентів США закінчили Єльський університет).

Досягнення Єльського університету

Група дослідників Єльського університету перекодувати ДНК кишкової палички. В процесі експерименту вчені замінили деякі її гени. Це перша сходинка на шляху до нового відкриття – зміни генів шкідливих бактерій, щоб без антибіотиків і інших лікарських препаратів можна було лікувати смертельні захворювання.
Вчені Єля розробили ліки, які значно знижують прояви симптомів хвороби Альцгеймера. Спочатку дослідники розробляли протипухлинну вакцину, але побічною дією цього експерименту виявилася здатність ліків відновлювати втрачену пам’ять.
У стінах університету були штучно синтезовані антитіла, що дозволяють посилити імунну систему людини. Уже в недалекому майбутньому вчені зможуть створити новий препарат, який допоможе в боротьбі з онкологічними захворюваннями і СНІДом.
Нестандартне рішення проблеми утилізації пластику запропонували вчені Єльського університету: в ході експерименту вони виявили особливий вид грибка, джерелом живлення для якого може служити поліуретан. Речовина, яка виділяється бактеріями, дозволить в майбутньому боротися з переповненими сміттєзвалищами.

Чому варто вибрати Yale University?

Можливість отримати освіту в одному з найкращих університетів світу абсолютно безкоштовно. За статистикою, приблизно 10% студентів Єльського університету не платять за навчання, і ще 51% учнів отримують фінансову допомогу від ВУЗу.
Диплом Єльського університету можна сміливо назвати міцним фундаментом для побудови успішної кар’єри в дослідницькій, медичній, гуманітарній, юридичній або інженерній сфері. Підтвердженням тому є знамениті випускники Єля, що проявили себе в різних областях – від політики і дослідницької діяльності, до журналістики і акторства.
Yale University пропонує навчання за програмами бакалаврського, магістерського та докторського циклів. Крім того, при Єлі працює школа менеджменту (Yale School of Management), в якій можна отримати ступінь MBA.
Абітурієнти мають можливість ще до зарахування на курс ознайомитися з лекціями і інформацією про досягнення і заслуги викладачів на сайті Єльського університету, що допоможе майбутнім студентам визначитися з вибором спеціалізації.
Процес навчання в Єльському університеті включає в себе не тільки лекційні, практичні та лабораторні заняття, чимала частина часу відведена студентам на написання наукових праць та участь в дослідницьких проектах, тому бібліотеки Єля працюю практично до самого ранку. Кожен читальний зал, відкритий в ВУЗі, зручно спланований і оснащений необхідною комп’ютерною технікою, а громадський транспорт у студентському містечку функціонує цілодобово і безкоштовно для учнів.
Університетське містечко Єльського університету по праву вважається найкрасивішим в світі. Цей архітектурний ансамбль включає в себе величні навчальні будівлі, дослідні лабораторії, величезні бібліотеки з читальними залами, затишні кімнатки для відпочинку, мальовничі зелені парки з доглянутою травою і деревами.

Єльський університет ціни

Рік навчання в Єлі в середньому обійдеться студентові в 40,000 USD, а якщо врахувати витрати на проживання в гуртожитку, харчування, придбання підручників та канцтоварів, сума досягне 65,000 USD. Однак не варто лякатися завчасно, оскільки Єльський університет пропонує кілька схем фінансової допомоги студентам, які хочуть вчитися в Єлі, але не можуть собі цього дозволити. Слід зазначити, що більша половина учнів університету отримують стипендії.

Витрати:                                                                                         Мінімум                                                     Максимум
Вартість року навчання                                                              0 USD                                                      45,800 USD
Харчування, навчальні посібники та інші витрати           3,500 USD                                              5,500 USD
Гуртожиток                                                                                     4,000 USD                                              8,000 USD
Медична страховка                                                                        2,102 USD                                              2,102 USD
Витрати на транспорт                                                                      0 USD                                                   5,000 USD
Разом: вартість навчання на рік                                                 9,602 USD                                            66,402 USD

Стипендії та гранти в Єльському університеті

Єль є одним з небагатьох ВУЗів, які можуть собі дозволити повністю оплачувати навчання своїх студентів, потрібно зауважити, не тільки американських, а й іноземних. Гранти та стипендії доступні тим абітурієнтам, які на високому рівні володіють англійською мовою, займаються громадською та волонтерською діяльністю, вміють грамотно викладати свої думки і мають високі бали за екзаменаційними тестами.

Сума стипендіальної допомоги в Єльському університеті становить від 12,000 USD до 35,000 USD в рік на одного студента, що покриває левову частку витрат на навчання. Більша половина учнів (51%) Єля отримують від університету фінансову допомогу. Це означає, що можливість стати учасником стипендіальної програми є практично у кожного абітурієнта в незалежності від національності і країни проживання. Тільки для цього слід сильно постаратися, оскільки питання фінансування і безкоштовного навчання завжди був справжнім полем битви для абітурієнтів, де необхідно проявити свій інтелектуальний і дослідницький потенціал, що під силу далеко не кожному учаснику стипендіальної гонки. Гранти на навчання в Єльському університеті здобувають тільки кращі з кращих.

Безкоштовна освіта в Єльському університеті

ВУЗ не запитує підтвердження про фінансову спроможність при вступі і пропонує всім нужденним студентам фінансову допомогу. Тобто, в будь-якому випадку, якщо рішення про зарахування позитивне (рішення приймається на основі академічних результатів абітурієнта, співбесіди і мотиваційного листа), то студент може бути впевнений, що Єльський університет фінансово забезпечить його навчання. Щоб претендувати на 100% -ву оплату навчання, необхідно надати спеціальному комітету документ, який підтверджує, що річний дохід батьків студента складає менше 65,000 USD. В такому випадку Єльський університет може запропонувати повний пакет фінансової допомоги, який включає в себе не тільки оплату навчання, а й проживання в гуртожитку. Займається питаннями розподілу грантів і стипендій Student Financial Services.

Єльський університет факультети

У Єльському університеті функціонують три основних академічних підрозділи:

Єльський коледж, який є основою університету. Yale College створений за зразком англійських навчальних закладів – Кембриджського і Оксфордського університетів. Студенти не просто вчаться в коледжі, але і проживають на території кампусу. Перші два роки учні повинні жити в студентському гуртожитку на території університету, оскільки вважається, що тільки так можна створити атмосферу єдності і справжнього братерства. У коледжах Єля навчаються тільки студенти бакалаврату.
Вища школа мистецтв і наук при Єльському університеті пропонує навчання на постдипломних програмах (магістратура, аспірантура) за такими спеціалізаціями: музика, мистецтво, живопис, драма і т. д.
Професійні школи, що дозволяють навчатися в магістратурі або докторантурі. У Єльському університеті представлені 13 таких шкіл. У кожній з них можна навчатися за такими спеціалізаціями як інженерна справа, менеджмент, право, комп’ютерні науки, медицина та інше. В одній з професійних шкіл Єля можна отримати ступінь MBA.

Особливості вступу в Єльський університет для іноземців

GPA і SAT абітурієнтів

Для вступу в Єльський університет необхідно надати перекладений на англійську мову шкільний атестат або диплом бакалавра (для магістрів). Крім того, абітурієнти повинні пройти іспит SAT або ACT, які проводяться повністю англійською мовою і перевіряють знання студента в математиці і англійській мові.
Мінімальний бал тесту IELTS для вступу дорівнює 7.0 для бакалаврату та магістратури, для окремих програм вимоги можуть бути вище. Іспит повинен бути зданий не пізніше, ніж за місяць до закінчення прийому аплікацій (тобто до встановленого регулярного дедлайну – не пізніше кінця листопада).
Необхідний мінімум балів за іспити GMAT і GRE залежать від конкретного факультету під час вступу на магістратуру. Всі іспити повинні бути здані не пізніше, ніж за місяць до закінчення прийому аплікацій.
Єльський університет не встановлює мінімального порогу балів для іспитів SAT і ACT, також немає офіційного порога для GPA, але можна з упевненістю сказати, що поєднання високого GPA і результату SAT/ACT значно збільшує шанси на вступ, хоча бувають і винятки.

Статистика вступу в Єльський університет

Yale University входить в топ найпрестижніших вузів світу, тому пред’являє високі вимоги до абітурієнтів. У 2016 році рейтинг студентів, зарахованих в Єльський університет, склав менше 7% при 36,000 отриманих заявок на вступ.

Терміни подачі документів

Прийом ранніх заявок – до 1 листопада.
Прийом загальних заявок – до 1 січня.
При подачі ранньої заявки абітурієнт отримує відповідь від університету до кінця грудня, якщо ж заявка відправлена ​​в загальному порядку, очікувати відповідь можна в кінці березня.

Співпраця з університетами в сфері міжнародного обміну

У Єлі діють студентські програми обміну з кількома іноземними вузами, в числі яких Університет Сан-Пауло (Бразилія), Університет Фудань (Китай), Кембриджський університет (Великобританія), Паризький інститут політичних наук (Франція), Берлінський університет Фрейе (Німеччина), Ганський університет (Гана), університет Джавахарлала Неру (Індія), Тель-Авівський університет (Ізраїль), університет Токіо (Японія), Мексиканський університет (Мексика), Кейптаунский університет (Південна Африка), Босфорську університет (Туреччина) і Московський Державний університет ім. Ломоносова (до слова, став першим партнером Єльського університету в програмі обміну студентами).

Студенти можуть почати стажування у вільний від навчання час. Єльський університет пропонує два варіанти стажування: в стінах обраного ВУЗу або дослідницька діяльність в компанії-партнера.

Допомога в працевлаштуванні після закінчення Єльського університету

Career Strategy Centre допомагає студентам в підборі стажувань і постійної роботи. Відповідно до рейтингу за 2015 рік 54% тих, хто закінчили Єльський університет зайнялися оплачуваною діяльністю або влаштувались на оплачувані стажування. Інші студенти вирішили присвятити себе дослідженням, неоплачуваному стажуванні або волонтерській роботі.

Що стосується сфери діяльності випускників Єльського університету, то в 14% випадків колишні студенти зайняті викладанням в навчальних закладах та дослідженнями, 7% випускників працюють в некомерційних організаціях, 7% трудяться в банківському секторі і 6% в медицині. Інша частина тих, хто закінчив Єльський університет, працюють в комерційних сферах: юриспруденція, спорт, мистецтво, маркетинг і консалтинг.

Можливість, умови і вартість проживання в гуртожитку Єльського університету

Студенти, які вступили в Єль, мають можливість розміститися в кампусі або за його межами. Кампус розділений на гуртожитки відповідно до досліджуваних дисциплін, а також рівнем навчання – бакалаврат чи магістратура. Вартість розміщення в місяць коливається від 4,000 USD до 8,000 USD в залежності від типу житла (кімната, 2-х, 3-х або 4-х-місцева квартира). Кімнати в гуртожитку мебльовані ліжками, стільцями, обіднім і письмовим столами, полицями для книг, великою шафою для одягу і настільними лампами. Слід зазначити, що студенти з відмінною академічною успішністю живуть в окремих апартаментах. Учасники студентських братств також живуть самотньо своєї комуною.

Облаштування та інфраструктура Єльського університету

Кампус Єльського університету розділений на 12 гуртожитків за зразком старовинних ВУЗів Великобританії (наприклад, Оксфордський університет). У кожному коледжі проживають близько 500 студентів, декан коледжу і кілька представників професорського складу, очолює коледж-майстер. Кожен з коледжів-гуртожитків має певну автономність, відповідно життя і порядки відрізняються в кожному з них, але бюджет у всіх коледжів загальний.

На території кожного коледжу є свої бібліотеки, дослідницькі лабораторії, навчальні класи, їдальні, читальні зали і навіть кімнати для відпочинку. Слід зазначити, що бібліотека Єльського університету є другою за величиною серед усіх університетських бібліотек в світі. В її колекції налічується близько 15 мільйонів томів, 4 з яких знаходяться в головній бібліотеці Sterling Memorial Library, інші матеріали розподілені в залежності від предмета на кілька бібліотек.

Єльський університет має кілька великих музеї. Галерея мистецтв – перший музей, утворений в університеті на території США, володіє колекцією понад, ніж 180 тисяч робіт, включаючи роботи відомих майстрів Старого світу і важливі колекції сучасного мистецтва.

У Єлі особлива увага приділяється фізичній підготовці студентів, тому університет має грандіозні спортивні приміщення. Тренажерні зали, футбольні та бейсбольні поля, майданчики для гри в хокей, лакросс, великий теніс, баскетбол і заняття легкою атлетикою – Єль дарує своїм студентам масу можливостей для спортивного розвитку.

Крім величних навчальних корпусів і пам’яток, Єльський університет може похвалитися власною поліцейською дільницею. На території кожного коледжу встановлені спеціальні сині телефони, що дозволяють зробити екстрений дзвінок в поліцію.

Єльський університет цікаві факти

На поширену думку, Єльський університет став першим навчальним закладом зі своїм власним символом 1889 року – бульдогом на ім’я Handsome Dan. І до цього дня собаки змінюють один одного, а їх біографії записуються і публікуються. На сьогоднішній день символом університету є Handsome Dan XVI.

У музеї Єльського університету знаходилися артефакти, привезені професором Хірам Бінгхем з експедиції в Мачу-Пікчу в 1912 році. У ті часи було легально вивозити артефакти з країни їх походження, в даному випадку Перу. В іншому, в 2010 році представники університету погодилися передати експонати в Перуанський Університет.

Журнал The Yale Records є найстарішим гумористичним виданням в світі.

Популярна нині в США гра «фрісбі» була винайдена студентами Єльського університету, коли вони кидали порожні форми з-під пирогів компанії Frisbee Pie Company.

Чоловіча збірна Єльського університету з веслування є найдавнішою у всьому США. Команда двічі завойовувала Олімпійські золоті медалі в 1924 і 1956 роках. А Єльський яхт-клуб є найстарішою спільнотою яхтингу в світі.

У музеї Єльського університету можна подивитися на останки стародавнього птеродактиля.

Американський мільярдер і філантроп, Чарльз Джонсон,  який колись навчався в Єльському університеті, пожертвував ВУЗу кругленьку суму в 250,000,000 USD. Благодійний жест підприємця вважається найбільшим разовим пожертвуванням за весь період існування Єля.

Знамениті випускники Єльського університету

Вільям Говард Тафт – 27-й президент США, закінчив Єль другим найбільш успішним учнем з 121 студента юридичного факультету свого випуску. Крім президентського поста займав посади голови Верховного суду США і військового міністра.

Джеральд Форд – 38-й президент США, закінчив Йельську школу юриспруденції (Law School) зі ступенем бакалавра юридичних наук. Перш, ніж балотуватися на президентський пост, рік обіймав посаду віце-президента США.

Джордж Буш старший – 41-й президент Сполучених штатів, отримав ступінь бакалавра мистецтв в Єлі екстерном, відучившись всього 2,5 року, поступово після служби в авіаційну армію США під час Другої Світової Війни.

Вільям (Білл) Клінтон – 42-й президент США, отримав ступінь доктора юридичних наук в Єльському університеті. Примітно, що Білл Клінтон пробував вступити раніше, але не був прийнятий.

Джордж Буш молодший – 43-й президент США, «найменш популярний американський президент», отримав ступінь бакалавра історії, за даними біографів, навчався майбутній президент середньо.

Джон Керрі – діючий державний секретар Сполучених Штатів Америки, кандидат на пост президента США в 2004 році, але на виборах він зазнав поразки від Джорджа Буша мл. У Єлі отримав ступінь бакалавра мистецтв, а також познайомився з майбутнім президентом Джоном Кеннеді.

Ернесто Седільо – президент Мексики з 1994 по 2000 рік, отримав ступінь доктора економічних наук в Єлі. Період правління Седільо характеризувався жорстким фінансовим кризою, з якого країні вдалося вибратися завдяки його мудрій політиці.

Тансу Чиллер – колишній прем’єр-міністр Туреччини. Була першою і поки залишається єдиною жінкою на подібному посту в Туреччині. Закінчила пост-докторські дослідження в Єльському університеті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *