Англійські імена та фамілії

Вивчаючи англійську мову, в якийсь момент ми починаємо прагнути пізнати культуру і побут англомовних країн. І тема англійських імен і прізвищ буде дуже цікава в даному контексті. З цієї статті Ви дізнаєтесь про історію виникнення англійських і американських, жіночих і чоловічих імен. З’ясуйте, чи завжди американські і англійські прізвища однакові для чоловіків і жінок, як утворюються дитячі імена і багато іншого.

Історія називати людину на ім’я йде далеко в минуле. Вчені відзначають, що в III столітті до н.е. філософ Хрисипп виділяв групу назв, а це значить, що імена вже набули широкого поширення.

Перші з них виникли зовсім не випадково, адже на те було багато причин, наприклад, щоб відлякувати злих духів. Називали людей, звертаючи увагу на характер, поведінку і спосіб життя. Основою імен були найчастіше погодні явища і боги.

Ставлячи такий ритм життя, багато хто сподівався, що ім’я допоможе людині знайти кращі якості і успадкувати якісь здібності. Так, серед найуживаніших імен часто зустрічаються імена грецького, скандинавського, латинського походження.

Історія англійських імен

Британські імена мають окрему систему, незвичну для нас. Ім’я часто складається з трьох частин, безпосередньо першого і другого імені та прізвища. Зверніть увагу на те, що на місці перших двох імен може бути присутнім прізвище родича або знаменитості. Наприклад, можна зустріти ім’я і прізвище Дарсі.

Скорочення також мають місце, коли ми зустрічаємо англомовні імена і прізвища. Замість звичного Вільяма Джефферсона Клінтона ми бачимо Білла Клінтона, а замість Ентоні Чарлза Линтона Блера зустрічаємо Тоні Блера.

XVI століття був ознаменований приходом пуританства, тому католицьке минуле повинне було бути забуте. Так стали з’являтися імена зі Старого і Нового Завіту: англійські імена для хлопчиків – Семюел, Ебрахам, Бенджамін, англійські імена для дівчаток – Сара, Дебора і навіть Черіті (це стосувалося тих батьків, кому біблійних імен майже немає).

Якщо в мові вживається ім’я та прізвище, це зовсім не означає, що ви побачите ім’я, що складається з двох слів. Це можуть бути і складові імена, наприклад, від тата, дідусі і прадідусі. Історія подвійних імен прийшла до нас з XVIII століття, коли церковні форми стали замінюватися більш сучасними варіантами. Так, Марія стала Мері, а пізніше Моллі, а сучасний Джон був перш Йохананом і Дженкином.

Імена в Великобританії: тенденції і статистика

Сьогодні тенденції знову змінюються, і багато хто називає дітей іменами, які часто приходять з інших мов або пов’язані зі святими. У XIX столітті з’явилося багато приємних на слух імен, наприклад April (Ейпріл), Amber (Ембер), Daisy (Дейзі) та інші. Всі ті, хто хотіли чогось незвичайного, стали запозичувати імена у іспанців, італійців і французів. Так поширилися Michelle (Мішель), Angela (Анджела) та інші.

Щорічно бюро статистики Великобританії публікує найпопулярніші імена, які найчастіше використовуються батьками. Так, найбільш часто вживаними іменами 2013 року стали Амелія (Amelia) і Олівер (Oliver). Примітно, що імена королівської сім’ї завжди впливають на суспільство, тому Вільям, Гаррі, Джордж, Єлизавета ніколи не виходять з моди.

Жіночі англійські імена

1 Olivia Олівія
2 Ava Ава
3 Amelia Амелія
4 Emily Емілі
5 Jessica Джесіка
6 Isla Айла
7 Isabella Ізабелла
8 Poppy Поппі
9 Mia Мія
10 Sophie Софі
11 Lily Лілі
12 Ruby Рубі
13 Evie Іві
14 Grace Грейс
15 Ella Елла
16 Sophia Софія
17 Chloe Хлое
18 Scarlett Скарлет
19 Freya Фрейя
20 Isabelle Ізабель
21 Phoebe Фібі
22 Alice Еліс
23 Ellie Еллі
24 Bethany Бетані
25 Maryam Меріем
26 Heidi Хайді
27 Paige Пейдж
28 Faith Фейт
29 Rose Роуз
30 Ivy Айві
31 Florence Флоренс
32 Hurriet Харріет
33 Maddison Медісон
34 Zoe Зоуі

Чоловічі англійські імена

1 Samuel Самуель
2 Jack Джек
3 Joseph Джозеф
4 Harry Гаррі
5 Alfie Алфі
6 Jacob Джейкоб
7 Thomas Томас
8 Charlie Чарлі
9 Oscar Оскар
10 James Джеймс
11 William Уільям
12 Joshua Джошуа
13 George Джордж
14 Ethan Ітан
15 Noah Ноа
16 Archie Арчі
17 Henry Генрі
18 Leo Лео
19 John Джон
20 Oliver Олівер
21 David Девид
22 Ryan Райен
23 Dexter Декстер
24 Connor Коннор
25 Albert Альберт
26 Austin Остін
27 Stanley Стенлі
28 Theodore Теодор
29 Owen Оуен
30 Caleb Калеб

Історія американських імен

Історія США не стільки тривала, скільки строката подіями. За історії імен можна простежити, як відбувалося освоєння і заселення європейцями споконвічно американських земель. Величезний потік переселенців позначився на формуванні місцевих імен, які протягом часу істотно видозмінювалися і перетворювалися. Американські імена – це цілий калейдоскоп культур, мов і емоцій.

Зазвичай, прізвища людей відображають приналежність до певної країни і культури. Але в Америці – все по-іншому. Тут “в пошані” іноземні імена, які з’являлися з прибуттям нових переселенців з континенту. Новоприбулі з різних країн починали записувати свої імена англійськими літерами, в не в залежності від своєї національності. Так відбувалося, тому що першими на континенті влаштувалися англійці.

Чи відрізняються сьогодні чоловічі американські прізвища від англійських? В цілому, так. Як мінімум, написанням. Але у них збереглося багато спільного. Жіночі американські прізвища мають аналогічну історію. Зміна написання прізвищ переселенців інших національностей призводило до поступової зміни їх вимови. Тому сьогодні у американців часто зустрічаються оригінальні і незвичайні імена і прізвища.

Жіночі американські імена

У США жіночі імена різноманітні, як ні в жодній іншій країні. Це пояснюється мультинаціональною культурою країни, великим запозиченням з інших мов і, напевно, жіночою фантазією.

1 Alana Алана
2 Alex Алекс
3 Cynthia Сінтія
4 Scarlett Скарлет
5 Emma Емма
6 Deborah Дебора
7 Gabriel Габріель
8 Virginia Вірджинія
9 Jenna Дженна
10 Amber Ембер
11 Sharon Шерон
12 Hana Хана
13 Susan Сьюзан
14 Sandra Сандра
15 Roxie Роксі
16 Pamela Памела
17 Nicole Ніколь
18 Melanie Мелані
19 Lora Лора
20 Caroline Керолін

Чоловічі американські імена

Насправді, дуже багато американських імен запозичені у англійців. Наприклад, ім’я Jack (Джек) практично однаково часто зустрічається і в Англії, і в Америці. Тим не менш, деякі імена більш властиві саме США. Серед них найпопулярнішими є такі.

1 Kevin Кевін
2 Adam Адам
3 Ben Бен
4 Alexander Александр
5 Andrew Ендрю
6 Samuel Семюел
7 Fred Фред
8 Martin Мартін
9 Gordon Гордон
10 Jerry Джеррі
11 Bill Білл
12 Brad Бред
13 Chris Кріс
14 Michael Майкл
15 Dave Дейв
16 Steve Стів
17 Douglas Дуглас
18 Edgar Едгар
19 Raymond Реймонд
20 Tom Том

Імена для хлопчиків і дівчаток

Англійські та американські імена для дівчаток – це варіації жіночих імен. Так само, як і в нас, в Британії до дітей звертаються більш ласкаво, ніж до дорослих. Найбільш часто скорочені дитячі імена утворюються за допомогою суфіксів ie або y.

1 Jessie Джессі
2 Rosy Роузі
3 Jenny Дженні
4 Barbie Барбі
5 Annie Енні

Точно так скорочують і чоловічі американські імена для хлопчиків:

1 Freddy Фредді
2 Jackie Джекі
3 Nicky Нікі
4 Bertie Берті
5 Danny Денні

Англійські прізвища

1 Adamson Адамсон
2 Aldridge Олдрідж
3 Evans Еванс
4 Johnson Джонсон
5 Davies Девис
6 Wilson Уілсон
7 Parson Парсон
8 Ellington Еллінгтон
9 Flatcher Флетчер
10 Gilbert Гілберт

Американські фамілії

1 Smith Сміт
2 Brown Браун
3 Taylor Тейлор
4 Walker Уoкep
5 Harris Хapіc
6 Davis Девіc
7 Lewis Льюіc
8 King Kінг
9 Young Янг
10 Moore Myp

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *