Англійські винахідники

Великобританія подарувала нам багато вчених і винахідників, без яких науковий прогрес сьогодні був би неможливий. У світі сучасних технологій кожен з нас користується різноманітною технікою, нічого не знаючи про їх винахідників. Нові відкриття і досягнення стали сприйматися як належне, а не унікальне явища. Проте, невідомо, змогли б ми зараз користуватися електрикою, комп’ютером і всесвітньою павутиною, якби не вчені, серед яких почесне місце займають англійські винахідники. В їх рядах – Ісаак Ньютон і Олександр Белл, Чарльз Беббідж і інші.

Найвидатніші англійські винахідники

Ісаак Ньютон

Великий англійський учений Ісаак Ньютон найбільше відомий світу як видатний фізик і математик. Ім’я цього геніального британця у багатьох з нас асоціюється, перш за все, з законом всесвітнього тяжіння. Однак наукові праці Ньютона широко застосовуються не тільки в галузі фізики, а й в астрономії. Наприклад, завдяки винайденому їм дзеркального телескопу вдалося зробити безліч відкриттів. Саме Ньютон записав всі основні закони класичної механіки, якими користуються сучасні вчені. Крім того, винахідник багато часу приділяв своїм теологічним працям, де пояснював значення біблійних пророцтв.

Олександр Белл

Можливістю дзвонити один одному на інший кінець світу ми всі зобов’язані великому винахіднику з Шотландії Олександру Беллу. В кінці 19-го століття вчений створив приймач, здатний дивним чином перетворити електрику в звук. Прийнято вважати, що такий апарат став першим прототипом телефону. З приводу винаходу Белла ведуться суперечки і, можливо, телефон створили до нього. Але він однозначно був першим з тих, хто запатентував своє відкриття. Також Белл працював над розробкою нових методів для навчання людей, які не мають можливості чути. До всього іншого, Олександр Белл став одним із засновників всесвітньо відомого журналу National Geographic.

Чарльз Беббідж

Чарльз Беббідж був тим самим винахідником, який почав будувати перший в світі комп’ютер. На жаль, обчислювальні апарати 19-го століття не мали необхідної точності та потужності, яка б дозволила завершити проект цифрової обчислювальної машини, розпочатий містером Чарльзом. Схема комп’ютера, яку винайшов Беббідж, була настільки близька до реальності, що його по праву можна назвати прабатьком сучасних ноутбуків.

Винаходи британців, що змінили світ

Крім усього перерахованого вище, англійські винахідники подарували світу ще чимало цікавих і корисних відкриттів. Наприклад, Тім Бернерс-Лі придумав всесвітню павутину – систему, яка відкриває доступ до пов’язаних між собою документів на різних комп’ютерах, якщо вони підключені до Інтернету. А завдяки Річарду Тревитика ми все їздимо на поїздах – він винайшов і першим побудував паровоз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *