Англійські автомобілі

Англійські автомобілі зараз, в першу чергу, асоціюються з розкішшю і комфортом, новітніми розробками і великим “потенціалом”, прихованим в підкапотному просторі.

Ще б пак, адже в поточний момент “Туманний Альбіон” славиться такими всесвітньо відомими автомобілебудівними брендами, як Land Rover, Aston Martin, Rolls-Royce, McLaren, Bentley, Jaguar, Lotus і Mini (правда, практично всі вони знаходяться “під захистом” іноземних концернів)

Англійська автопром – загальні відомості

Перші слова, які приходять в голову, коли думаєш про англійські автомобілі – пишність і престиж. Спорткари від Jaguar, Aston Martin і Lotus, а також представницькі авто від Rolls Royce і Bentley захопили серця заможних людей з усього світу. І це не просто миттєве захоплення модними новинками, це справжня любов до шикарних автомобільним маркам, які ще з першої половини минулого століття стали уособленням елітарності. Англійські автомобілі преміум-класу мають вишуканий і витончений стиль, який має старовинні і усталені традиції. Більшість британських автомобільних марок вийшло на ринок ще в першій половині минулого століття, а тому консерватизм дизайну і промислове новаторство вже давно стали візитною карткою автомобільної промисловості Великобританії.

Унікальність англійських машин полягає в оптимальному співвідношенні ціни і якості – тепер уже нікого не бентежить неймовірна ціна за ексклюзивне авто, що є вершиною інженерної думки. Прихильники швидкості і розкоші, готові викласти від 200 тис. євро за право володіти престижним сталевим конем з пропискою з Англії, повинні записуватися в чергу заздалегідь. Причина банальна – елітні авто, які, як заповідають традиції, збирають вручну, робляться обмеженими серіями. Модельний ряд англійських автомобілів класу “люкс” досить широкий і може задовольнити смаки навіть найбільш вибагливого автолюбителя. Однак, за даними Асоціації британських автовиробників, з 1965 року першість з продажу в самій Великобританії тримає американський Ford. Понад 70% автомобілів популярних марок, які виробляються в країні, експортується за межі Англії і стає надбанням мільйонерів з усього світу.

Англійські марки автомобілів

Комфортабельні англійські автомобілі мають самобутній шарм і не просто є символами благополуччя і високого соціального статусу людини, а й несуть в собі філософію удачі. У салоні автомобіля з Англії будь-яка людина може відчути себе якщо не королем, то наслідним принцом – вже точно. За кермом спортивного авто, виробленого в Великобританії, слово “швидкість” прочинив водієві свій таємний сенс, доступний лише когорті присвячених. ТОП-7 популярних машин Альбіон є однією з країн-родоначальниць автомобілебудування. Компанія Daimler ще в 1891 році приступила до виробництва бензинових двигунів особистої розробки. На сьогоднішній же день багато  з тих авто, які ми бачимо на вулицях міст, випущені саме в Великобританії.

Давайте розглянемо найпопулярніші автомобільні марки Англії і перерахуємо моделі.

Land Rover

Land Rover – марка, яка не потребує спеціального представлення. Вона спеціалізується на створенні потужних джипів, варто сказати не дуже дешевих.

Range Rover – впізнаваний позашляховик, представлений з трилітровим дизельним або бензиновим двигуном, 8-ступінчастою автоматичною трансмісією, завдяки чому може розганятися до сотні за 7-8 секунд. Незважаючи на досить значні габарити, Range Rover споживає всього 7,8 літра в місті (дизель) або 15 літрів (бензин). За містом витрата відповідно 6,4 або 8,6 літра.

Bentley

Бренд Бентлі названий на честь засновника компанії Вальтера Оуена Бентлі. Автомобільна компанія з’явилася в 1919 році. Через автомобілі автовиробника стали чемпіонами гонок Ле-Ман. Незважаючи на це, компанія до 1931 року зазнавала фінансових труднощів, після чого була продана конкуренту компанії Rolls-Royce. У наступні десятиліття машини обох брендів були дуже схожими. У 1988 році заводи Bentley і Rolls-Royce були реалізовані групі Volkswagen. Правда варто відзначити, що, незважаючи на реалізацію заводів, бренд Rolls-Royce не став власністю VW.

Rolls-Royce

Компанію створили Фрідріх Генрі Ройс і Чарльз Роллс в 1904 році. Це здається неймовірним, що в 1988 році бренд Bentley був куплений Volkswagen разом з багатьма підприємствами Rolls-Royce, але бренд був куплений BMW.

Як так? Право на бренд перейшло Німецькою компанією, оскільки під брендом Rolls-Royce випускалися авіаційні двигуни. Компанія БМВ саме тому і вирішила купити бренд за 40 млн. Фунтів стерлінгів.

Jaguar

Гордістю англійської прооізводства є автомобілі марки “Ягуар”. Компанія виготовляє легкові авто, седани і кросовери класу люкс.

 

Візитними картками будь-якої машини з фірмовим хижаком на значку є стильний спортивний дизайн, вишуканий салон і потужний двигун. Автотехніка збирається виключно на території країни. Дозволити собі купити престижне авто зможуть лише забезпечені люди.

McLaren

Компанія названа на честь засновника Брюса Макларена, і особливу популярність здобула в 1960-і роки. Талановитий інженер розробив дизайн автомобіля спеціально для участі в гоночних змаганнях, включаючи Формулу-1. Його революційні ідеї забезпечили перемоги в незліченних гонках, оскільки МакЛарен регулярно експериментував з впровадженням останніх інноваційних технологій.
Після його загибелі під час випробування нової моделі до управління прийшов Джон Барнард, який зумів створити вуглеволоконний монокок, застосовуваний раніше тільки в аерокосмічній галузі. Супершвидкі і могутні спортивні машини від марки McLaren досі користуються підвищеним попитом у вузькому колі.

Lotus

Родом з Норфолка, автомобілі виробництва “Лотус Карс” є уособленням сучасних гоночних автомобілів Англії. Компанію заснував Колін Брюс Чапмен, причому в приміщенні, де колись розташовувалася стайня Хорнсі.

Це був 1952-й, а вже в 1960-м збірка перекочувала на територію заводу в околицях Хетела. Наявний під боком аеродром пристосували під тренувальну базу. “Лотус” вписали чимало славних сторінок у літопис, де крім них фігурували кращі англійські автомобілі. Потім компанія була куплена американцями “Дженерал Моторс”, а згодом – малайзійці “Протон”. Mini Автомобілі цієї марки вражають своїми крихітними розмірами. Її народження було наслідком нафтової кризи 50-х. Розміри первістка утворювали 3 на 1,2 на 1,2 метра. Це був легендарний “Остін Міні”, де двигун мав поперечне розташування.

Згодом серія даних автомобілів було продовжено моделлю “Міні Купер” (1961), яка брала участь в гонках “Формули-1”, а поліпшена модель “Міні Купер Ес” тричі була першою в ралі “Монте-Карло”.

Історія англійських автомобілів

Автомобільна революція в Англії проходила не так бурхливо, ніж у Німеччині та Франції, проте історія становлення машинобудування на “Туманному Альбіоні” не менше цікава. Правда, спочатку в цій країні надавали не власні автомобілі, а лише закуповували монтувальні комплекти в Німеччині – так в 1897 році з’явився перший “Daimler”, вироблений англійцями.

Але це не означає, що в Англії не було “автомобільних умов”,  які вміють мислити “не по шаблоном”. Так в 1895-1896 роках інженер Фредерік Вільям Ланчестер представив одну з 1-х для своєї країни легковик “Lanchester”, яка, на відміну від машин того часу, була проведена на науковій основі, як єдине ціле (але серійної вона, так і не виявилася).

Приблизно в той же час почали “зароджуватися” перші англійські автомобілебудівні компанії: так в 1885-му на світ з’явилася фірма “Triumph Motor Company”, ще через два роки була заснована “Rover Company”, а в 1895 настала черга “Lanchester Motor Company” . До нашого часу ці виробники “не дожили”, проте залишили помітний слід в історії британського автомобілебудування.

Бурхливий розвиток автопрому Англії тривало на початку XX століття – саме тоді були засновані компанії, “живі” і до цього дня. Наприклад, в 1905 році в результаті партнерства Генрі Ройса і Чарльза Стюарта Роллса почалася історія компанії “Rolls-Royce”, а в 1913-м Лайонел Мартін і Роберт Бемфорд створили фірму “Aston Martin” … У 1919 році на світ з’явилася ще один автомобілебудівник – “Bentley”, утворений стараннями Оуена Бентлі, Френка Берджеса і Гаррі Варлі. Ще через три роки світова громадськість дізналася про іншу англійської компанії – “Jaguar” (яка спочатку носила назву “Swallow Sidecar”) …

Чергова “порція” англійських автомобільних марок, що здобули загальносвітової успіх, були “народжені” вже після Другої світової війни. У 1948-му Моріс Уїлкс і Спенсер Вілкс створили фірму з виробництва позашляховиків “Land Rover”, а в 1959 році “зародилася” марка “MINI” (спочатку яка спеціалізується на недорогих машинах, але згодом перейшла в розділ “преміальних”). Великим і могутнім англійська автопром тримався до 80-90-х років минулого століття, після чого став “здавати свої позиції” під натиском глобальних корпорацій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *